Dr Tomasz Płonek został najlepszym wykładowcą Uniwersytetu Dzieci we Wrocławiu

Bartosz Tomczak, na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 2017-06-01 15:37 | Zmodyfikowano: 2017-06-01 15:37
A|A|A

fot. Adam Zadrzywilski

Nagroda jest szczególna, ponieważ o jej przyznaniu zadecydowały uczestniczące w zajęciach dzieci. Dr Płonek prowadził swój wykład w ramach kierunku Mistrz i Uczeń, w których uczestniczą słuchacze w wieku 12-13 lat.

Laureat odebrał statuetkę podczas uroczystej gali 10-lecia Fundacji Uniwersytet Dzieci w Warszawie, z rąk wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. W ciągu ostatniej dekady w zajęciach z udziałem wybitnych naukowców z Polski i świata wzięło udział około 21 tys. dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Należący do tego grona dr Tomasz Płonek znalazł się w doborowym towarzystwie takich sław, jak prof. Philip Zimbardo, prof. Jan Miodek czy prof. Andrzej Seweryn.

Dr Tomasz Płonek jest najmłodszym pracownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Serca, działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, oraz zdobywcą tytułu najlepszego młodego kardiochirurga w Europie, przyznanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej w 2016 roku. Otrzymał go za badania dotyczące ryzyka pęknięcia tętniaka aorty, które prowadzi we współpracy z inżynierami z Politechniki Wrocławskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama