TOP5 dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych - wygrywają strażacy z OSP w Pisarzowicach

Filip Marczyński, Andrzej Andrzejewski, Przemysław Gałecki, Piotr Słowiński, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-06-17 09:02 | Zmodyfikowano: 2017-06-17 09:02
A|A|A

Głosowanie potrwa do soboty, 17 czerwca, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

TOP5 RADIA WROCŁAW SŁUCHAJ ZAWSZE W SOBOTY PO GODZINIE 12 00 

Ten plebiscyt już się zakończył
  • OSP w Pisarzowicach
    OSP w Pisarzowicach
    Fot. OSP w Pisarzowicach

    Głosów: 3575

    Średnia ocena: 3.6

  • Kobieca drużyna OSP z Zimnej Wody
    Kobieca drużyna OSP z Zimnej Wody
    OSP Zimna Woda

    Głosów: 3517

    Średnia ocena: 3.6

  • Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław
    Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław
    Fot. Andrzej Owczarek

    Głosów: 1980

    Średnia ocena: 3.4

  • OSP Legnickie Pole
    OSP Legnickie Pole
    Fot. OSP Legnickie Pole

    Głosów: 1982

    Średnia ocena: 3.2

  • OSP w Boguszowie Gorcach
    OSP w Boguszowie Gorcach
    Fot. OSP w Boguszowie Gorcach

    Głosów: 1608

    Średnia ocena: 2.9

 

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław 

Pierwsza na Dolnym Śląsku i jednocześnie największa w południowo-zachodniej Polsce jednostką wykorzystująca psy ratownicze do poszukiwań osób zaginionych w terenie oraz w gruzowiskach. Psy ratownicze wykorzystywane podczas akcji ratowniczych są certyfikowane przez Państwową Straż Pożarną.

Kobieca drużyna OSP z Zimnej Wody 

W gminie Lubin nie mieliśmy większego problemu z wyłonieniem najlepszej drużyny OSP. Kilka dni temu w Niemstowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. O zwycięstwie zadecydowały dosłownie sekundy. Najlepsze wyniki osiągnęli ochotnicy właśnie z Niemstowa, ale najwyższym podium stanęła jeszcze jedna drużyna... kobiet z Zimnej Wody.

OSP w Boguszowie Gorcach 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie-Gorcach ma długą tradycję. Współcześnie to 70 lat, ale biorąc pod uwagę czasy obecności wojsk niemieckich - więcej. Dawniej była to duża jednostka z kilkoma wozami, dziś ma jeden, świetnie wyposażony wóz typu średniego i quada z przyczepą. W jej szeregach są ochotnicy i zawodowcy pełniący czynną służbę. Wzajemna wymiana doświadczeń powoduje to, że są naprawdę świetnie wyszkoleni. W kilka minut od zawycia syreny stawiają się w jednostce gotowi do niesienia pomocy.

OSP w Pisarzowicach 

Ochotnicza Straż Pożarna w podkamiennogóskich Pisarzowicach zaczęła działać już w 1945 roku. Była wtedy jedną z 4 straży w całym powiecie kamiennogórskim. Jeśli chodzi o wyposażenie po samochodzie Gaz, a właściwie „Lublin" przyszła kolej na Stara-24 z demobilu, kolejny był Star-24 beczkowóz, a Star-244 GBM służy tam do dziś. Ochotnicza Straż Pożarna w Pisarzowicach to jednak nie sprzęt, a ludzie. Działa tam strażacka drużyna młodzieżowa, mieszana, koedukacyjna.

OSP Legnickie Pole

Strażacy PSP w Legnicy nie mają wątpliwości: jedna z najlepszych ochotniczych ekip ratowniczych w regionie, to zespół z Legnickiego Pola. Jednostka zlokalizowana jest blisko autostrady A-4, dlatego to właśnie druhowie-ochotnicy często jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków. Ale o wysokiej pozycji świadczą nie tylko statystyki. W OSP Legnickie Pole biegają z gaśnicami... nawet dzieci.

TOP5 RADIA WROCŁAW SŁUCHAJ ZAWSZE W SOBOTY PO GODZINIE 12 00

  

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~***
2017-06-18 17:02:00
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ten plebiscyt to wałek jak nic...
~Andżi
2017-06-17 18:16:18
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -3
OSP- Zimna Woda ;-)
~Aga
2017-06-17 16:14:58
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 3
Cieszę się wygraną Pisarzowic
~Aga
2017-06-17 16:14:11
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 1
????
~Mateusz
2017-06-17 11:38:09
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
SUPER WYGALI NAJLEPSI WSZYTKIM :)
~Głos
2017-06-17 08:51:33
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Od 3 dni próbuję głosować ale zawsze pisze '' głos oddany ''
~janbro
2017-06-16 09:14:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
też kiedyś dałem się nabrać na takie głosowanie i powiedziałem nigdy więcej.Zajrzyjcie na komentarze pod tym linkiem. dolnoslaskich-szlakow-turystycznych-GLOSOWANIE
~Naczelnik Pis
2017-06-15 14:45:17
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dzięki Asia 1805
~Asia1805
2017-06-15 09:24:58
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ja głosuję na OSP PISARZOWICE ....
~Grusia
2017-06-14 16:24:38
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pap Leg.Pole oleeeeeee
~Toffi
2017-06-13 22:00:39
z adresu IP: (37.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Najlepiej zorganizowana i wyszkolona jednostka tego typu w Polsce
~Kati
2017-06-13 21:33:29
z adresu IP: (91.39.xxx.xxx)
Ocena: -1
OSP ZIMNA WODA
~Nika5555
2017-06-12 21:28:29
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Oddaje glos na OSP z Zimnej Wody????????
~Naczelnik Pis
2017-06-11 10:16:46
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kto zrobi 2000 niech napisze na stronie osp
~Mateusz
2017-06-10 14:34:49
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 10
OSP PISARZOWICE ZAWSZE MOŻNA NA NICH LICZYĆ , CHOĆ ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ ŻE NA KAŻDĄ JEDNOSTKĘ OSP CZY TEŻ PSP MOŻNA LICZYĆ O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY I WSZYSTKIM NALEŻĄ SIĘ WYRAZY UZNANIA I SZACUNKU BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA POŻYTEK !!!!!!!!!!!
~Tadew
2017-06-09 22:04:18
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
A moi zOSP Wińsko są nad wymiar gdyż ratują naprawiają,a jak trzeba pomagają choć pieniędz nie za wszstko dostają...
~Hmm
2017-06-09 07:02:17
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Panie postanowiły głosować za sobą i przeciwko mnie innym. U siebie pięć, reszcie jedynka.
~OSP LUBAWKA
2017-06-09 04:07:31
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 2
MICHAŚ
~ABC
2017-06-08 19:37:41
z adresu IP: (62.131.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wszystkie jednostki są super i zasługują na nr 1.Ale panie grają nie fer .
~Prezes
2017-06-08 18:07:12
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pisarzowice :) pozdrawiamy z OSP Dobromierz
~998
2017-06-08 15:16:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
OSP Pisarzowice najlepsze
~Rafi
2017-06-08 15:03:42
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
OSP Zimna Woda !
~Dery7
2017-06-08 14:25:48
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Legnickie Pole the Best.
~-maja-
2017-06-07 21:37:03
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 3
Legnickie Pole ! Wspaniali ludzie ! Zawsze pierwsi na miejscu !
~Aga
2017-06-07 20:42:37
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 7
Oczywiście OSP PISARZOWICE!
~Matuh
2017-06-07 15:38:12
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 9
Oddaje swój glos na OSP Legnickie Pole :)
~kimi
2017-06-07 12:08:36
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wszyscy zasługują na nasz szacunek!Bez wyjątku.
~OSP Pisarzowice
2017-06-07 09:20:36
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: 4
O działaniach OSP Pisarzowice przeczytać można na stronie: strazpisarzowice pl
~Dorota
2017-06-06 19:54:50
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 13
Starsi druhowie poprzez zabawę wyprawy i spędzanie czasu z dzieciakami uczą tych młodych pomocy innym i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Brawo dla ODP w Legnickim Polu
~Rafał z Legnickiego Pola
2017-06-06 15:51:15
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 15
Ranking rankingiem ale nie dajmy się zwariować... ci wszyscy ludzie są wspaniali :)
~Kle
2017-06-05 16:11:36
z adresu IP: (88.220.xxx.xxx)
Ocena: 13
Osp pisarzowice sa zaj..... Fajni????
~zawodnik trenera z gorc
2017-06-04 21:17:33
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
osp Boguszów wygra jest lepsza od straży z Gorc więcej zangażowania i jak wyje syrena to straż z Boguszowa za 1 minutę są w remizie a w osp Gorce do wyjazdu potrzeba nawet 15 minut.Więc moim zdaniem tą nagrodę powinni wygrać ochotnicy z Boguszowa
~piotrek
2017-06-04 19:18:23
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 13
Młodzieżowa drużyna pożarnicza OSP z Legnickiego Pola to nasza przyszłość i bezpieczeństwo. Życzę wszystkim strażakom wytrwałości w działaniach.
~Osp
2017-06-04 17:09:43
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
OSP Zimna Woda najlepsza drużyna i najlepsze kobitki ????
~Mariola
2017-06-04 15:08:28
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 22
Fajnie, że są ludzie którzy w codziennym pędzie i wielu przeciwnościom losu znajdują czas dla innych. Pochylają się nad każdym potrzebującym pomocy bez względu na jego status społeczny a także znajdują czas na szkolenia, porządki i wychowanie młodego pokolenia. Wiwat OSP Legnickie Pole
~codziennie?
2017-06-04 14:34:08
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: 1
Napisane że głosy można oddawać codziennie, a ja oddałem wczoraj, a dzisiaj nie mogę już!
~Barni
2017-06-04 13:53:32
z adresu IP: (83.251.xxx.xxx)
Ocena: 12
Pisarzowice???? zawsze i wszędzie z pomącą straz przybędzie ☺ nasi są najlepsi!
~Straż
2017-06-04 12:03:46
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 10
Osp Pisarzowice to nie tylko jednostka i służba to także pasja, przyjaźń i tradycja od pokoleń ????????????
~#BG
2017-06-04 10:57:17
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
OSP Boguszów jest na każde wezwanie. Nie lecą tylko na sygnał, ale odpowiadają na wszelkie prośby o pomoc i wsparcie. Ciągle się szkolą i podejmują działania, dzięki którym pozyskują nowy sprzęt. Wspierają także lokalne działania i remiza strażacka tętni życiem dzięki współpracy z ZHP, próbom zespołu muzycznego czy spotkaniom miłośników tenisa stołowego :D
~tunia
2017-06-04 10:09:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
OSP Legnickie Pole Fantastyczna drużyna. Są niezwykle pomocni i zawsze na czas.
~Qba
2017-06-04 09:52:54
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
OSP PISARZOWICE???????????? to super chłopaki, piękne druchny i bardzo aktywna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Mądra organizacja zapewnia ciągłość kadry dzięki "rozpalaniu"???? pasji do sikawki u wspaniałych dzieciaków. To solidna firma z ponad 70-letnią tradycją. Zasługuje na 1 MIEJSCE????, tak po prostu☺
~Boguszów-Gorce
2017-06-04 09:44:23
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nasi chłopcy najlepsi! Zawsze na czas; gotowi do pomocy:)
~Dobra rada
2017-06-03 23:55:11
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
OSP pisarzowice najlepsza jesnostka ! Mistrze w zawodach sportowych !sa sprytni silni i dobrzy ! Pomagają ludzią ! Kto wygra ? Pisarzowice to najlepszy klub ????????????????
~Wujek dobra rada
2017-06-03 12:48:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
OSP Ciepłowody 3-krotny mistrz województwa dolnośląskiego w sportach pożarniczych (mistrzostwa odbywają się co 4 lata ) ???? chyba nie trzeba więcej dopisywać.
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
Katarzyna Górna-Drzewosz
 06:00 - 09:00
Poranek z Radiem Wrocław
Zapraszamy