Przykra niespodzianka. Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli z French Open

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-06-02 13:53 | Zmodyfikowano: 2017-06-02 13:54

Rozstawiona z czwórką para przegrała już inauguracyjnego gema przy własnym serwisie mimo, że prowadziła już 4:0! Ten gem ustawił pierwszego seta, który trwał tylko 34 minuty. Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali go 4:6.

W drugiej partii Polak i Brazylijczyk odpowiedzieli rywalom, ale potrzebowali do tego tie-breaka. Do tego momentu oba deble wygrywały gemy przy swoich serwisach. Nie była to zbyt zacięta rywalizacja. Siedem z dwunastu gemów kończyły się zwycięstwem jednej ze stron do 15. W tie-breaku Kubot i Melo przegrali pierwszy serwis, ale w kolejnej piłce sami przełamali rywali. Decydująca okazała się piłka na 6:4, którą Polak i Brazylijczyk wygrali przy podaniu Amerykanina i Nowozelandczyka. Ostatecznie tie-break skończył się wynikiem 7:5 dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo, a cały set trwał 56 minut.

Decydująca trzecia partia była dużym rozczarowaniem. Nasz tenisista i jego partner przegrali ją 3:6 tracąc kluczowy punkt w szóstym gemie. Kubot i Melo oddali własne podanie na sucho i ze stanu 2:4 nie byli już w stanie wrócić do gry. Ta część meczu trwała tylko 31 minuty.