Ekstraklasa: Porażka Zagłębia i utrzymanie Arki. Śląsk wygrał w Płocku [RELACJA]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-06-02 20:29 | Zmodyfikowano: 2017-06-02 20:33

113' Koniec meczu. Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:2. Oba zespoły spadają z Ekstraklasy do I ligi.

107' W Chorzowie już remis. Michał Koj zdobywcą gola na 2:2.

102' Ruch zmniejsza straty. Eduards Visnakovs strzela na 1:2.

91' Do regulaminowego czasu gry w Chorzowie doliczono aż 23 minuty.

90' Koniec spotkań na trzech stadionach. Arka utrzymała się w Ekstraklasie. Śląsk awansował na 11 miejsce w tabeli.

• Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:3
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:3
  • Cracovia - Piast Gliwice 0:1

Trwa mecz w Chorzowie. Ruch przegrywa z Górnikiem 0:2. Oba zespoły rozgrywają swoje ostatnie minuty w Ekstraklasie. W przyszłym sezonie występować będą w pierwszej lidze.

81' W Chorzowie wznowiono mecz. Ruch z Górnikiem będzie grał zatem dziś najdłużej.

75' Arka już chyba przypieczętowała pozostanie w Ekstraklasie. Marcin Warcholak strzałem z dystansu daje prowadzenie gdynianom 3:1.

70' Piłkarze schodzą z murawy w Chorzowie. Nie wiadomo czy mecz zostanie wznowiony.

64' Piękny gol Kamila Bilińskiego! Napastnik Śląska przymierzył w samo okienko zdobywając swoje 11 gola w sezonie i podwyższając prowadzenie wrocławskiej drużyny nad Wisłą Płock do wyniku 3:0.

63' Śląsk spada na 11 miejsce. Wszystko dlatego, że Piast Gliwice objął prowadzenie w wyjazdowym meczu z Cracovią po bramce Macieja Jankowskiego.

69' Ważna informacja z Chorzowa. Kibice rzucili race na murawę i mecz został przerwany.

58' Mario Engels i Śląsk prowadzi w Płocku 2:0! Z lewej strony podawał Mateusz Lewandowski, a Niemiec przyjął piłkę w polu karnym tyłem do bramki, odwrócił się, uderzył i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wrocławianie są w tym momencie na 10 miejscu w Ekstraklasie.

49' W tabeli ciągle Arka przed Górnikiem, ale jeśli Zagłębie wyrówna to zespół z Gdyni znajdzie się pod kreską.

48' Gool w Lubinie! Jeszcze będzie ciekawie. Zagłębie przegrywa z Arką już tylko 1:2. Wrzutkę z rzutu rożnego na gola zamienił Michał Marcjanik. To trzeci samobójcza bramka tego piłkarza w tym sezonie.

46' Zaczynamy drugie połowy.

Koniec pierwszych połów:

• Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:2
  • Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:2
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:1
  • Cracovia - Piast Gliwice 0:0

Te wyniki oznaczają, że z ligi obok Ruchu Chorzów spada Górnik Łęczna. Żeby zespół Franciszka Smuda pozostał w Ekstraklasie musi liczyć na zmianę wyniku w Lubinie - przynajmniej remis. Na górze grupy spadkowej możemy mieć natomiast dwie drużyny z regionu. Zagłębie na pewno będzie dziewiąte, a Śląsk zajmie dziesiąte miejsce jeśli utrzyma prowadzenie, a Piast nie pokona Cracovii,

42' Górnik też już prowadzi 2:0. Ładna zespołowa akcja gości. Grzegorz Bonin strzela, broni Libor Hrdlicka, ale skutecznie dobija Piotr Grzelczak.

29' Arka Gdynia stawia kolejny krok w stronę utrzymania. Prowadzi w Lubinie już 2:0. Dariusz Formella wykończył kontratak i wpisał się na listę strzelców.

19' Wszystko szybko się zmienia. Teraz to Arka jest bezpieczna. Gdynianie prowadzą z Zagłębiem Lubin 1:0. Tadeusz Socha strzelał z rogu pola karnego, Konrad Forenc odbił piłkę na którą już czyhał Rafał Siemaszko i to on jest autorem bramki.

17' Prowadzenie Górnika oznacza, że zespół z Łęcznej przeskoczył w tabeli Arkę Gdynia i teraz to zespół z Trójmiasta jest w strefie spadkowej.

16' Gool! Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:1. Hernadez zagrał znakomite prostopadłe podanie z włąsnej połowy do Bartosza Śpiączki, a ten w sytuacji sam na sam zdobył swojego 11 gola w sezonie.

10' Prowadzący w Płocku Śląsk awansował na 10 miejsce w tabeli.

9' Gool! Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:1. Z prawej strony centrostrzał posłał Kamil Biliński. Mateusz Kryczka nie złapał piłki i dopadł do niej na piątym metrze Mario Engels kierując futbolówkę do bramki.

8' Duża kontrowersja w Płocku. Arkadiusz Reca wychodził sam na sam z Dominikiem Budzyńskim, ale został zatrzymany przez Pawła Zielińskiego. Wydaje się, że obrońca Śląska był spóźniony i faulował zawodnika Wisły Płock. To powinien być rzut karny dla gospodarzy

1' Zaczynamy relację z czterech stadionów gdzie toczą się mecze ostatniej kolejki grupy spadkowej Ekstraklasy. Będziemy was na bieżąco informowali o bramkach, stuprocentowych sytuacjach i zmianach w tabeli.