Wrocław: Nie żyje Eusebio - hipopotam karłowaty, który niedawno urodził się w zoo

Justyna Kościelna | Utworzono: 2017-06-05 12:26
A|A|A

fot. wrocławskie zoo

Smutna wiadomość z wrocławskiego ogrodu zoologicznego - z nieznanych jeszcze przyczyn padł niedawno narodzony hipopotam karłowaty. Eusebio, bo takie imię dla malucha wybrali wrocławianie, żył niecałe trzy tygodnie.

"Codzienność w zoo niesie ze sobą wielką radość, ale czasem także ogromny smutek. Życie kołem się toczy, jak wszędzie. Dopiero co świętowaliśmy narodziny hipopotama karłowatego i szukaliśmy dla niego imienia. Los okazał się jednak przewrotny. Eusebio, bo tak go nazwaliście, padł niespodziewanie mając prawie 3 tygodnie. Przyczyny wyjaśni sekcja i badania histopatologiczne. Niestety, z nadal nieznanych powodów, na dwa porody samic przypada jeden samiec, a dodatkowo wysoki procent młodych płci męskiej się nie odchowuje" - napisali na oficjalnym profilu pracownicy wrocławskiego zoo.

Samica jest bacznie obserwowana przez opiekunów. "Pierwsze chwile były dla niej trudne, na szczęście na ten moment nie widać żadnych niepokojących zachowań" - dodają pracownicy ogrodu. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama