Radio Wrocław Kultura: Układ Formalny i Strefa Otwarta oraz Przejście Świdnickie na nowo

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska, GN | Utworzono: 2017-06-07 22:30 | Zmodyfikowano: 2017-06-07 22:30

Rozmowa z reżyserką Agnieszką Nasierowską z Teatru Układ Formalny, który kończy - istniejący przy Instytucie Grotowskiego - Program Samoformacji Teatralnej premierą spektaklu... 'Koniec'. Jak zapowiadają młodzi artyści, zobaczymy świat późnego kapitalizmu w krzywym zwierciadle. Znajdą się w nim terroryści, ale też słoweński psychoanalityk i filozof Slavoj Žižek. Premiera we wtorek o 19:00 w dawnej Zajezdni Dąbie, siedzibie Stowarzyszenia Tratwa we Wrocławiu, potem kolejne prezentacje.

Gościmy Marcina Skrabkę, szefa Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji, czyli nowej instytucji, która zajmie część Przejścia Świdnickiego. Multimedialne, cyfrowe, ultranowoczesne miejsce ma służyć animatorom kultury i mieszkańcom Wrocławia. Co się w niej znajdzie?

Kolejni goście: Teatr Strefa Otwarta, Anna Rakowska i Piotr Misztela, autorzy i aktorzy spektaklu 'H(2)O', pokazywanego w ramach projektu 'Teatr jest wasz' (działa w Teatrze Polskim we Wrocławiu od stycznia 2016 roku). Prezentacja studium relacji między Ofelią a Hamletem na Scenie Prób 205 w głównej siedzibie TP przy ul. Zapolskiej, w tym samym miejscu w czwartek i piątek 'Bezsenność' wg 'Snu nocy letniej', też Szekspira.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+ i aplikacjach mobilnych.

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr (i nie tylko), wtorek, godz. 16:00-20:00,
zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski
(powtórka audycji w środę od 8:00 w wersji audio)

 

 

 

Reklama