Szok: ratownicy medyczni imprezują w karetce (Zobacz)

| Utworzono: 2008-06-02 23:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Sanitariusz popija sobie piwo w ambulansie (Kadr z nagrania wideo)

Ambulans zatrzymał się ok. godz. 18.30 przy ul. Barlickiego na wrocławskim Śródmieściu. Kilka metrów od okien mieszkańców. Czterech panów w aucie zaserwowało sobie chwilę relaksu po pracy. Przy papierosach i piwku.

Oto to nagranie:

Ambulans należy do firmy "Triomed", która m.in. wozi pacjentów do stacji dializ. - Rozrywkowi pracownicy będą ukarani finansowo oraz stracą pracę - zapowiada prezes firmy Artur Kępa.

Piwo w rękach sanitariuszy zaintrygowało Urząd Marszałkowski, który zapowiada poważne konsekwencje dla "Triomedu". Urzędnicy zwrócą się do firmy o pisemne wyjaśnienia. Niewykluczone też, że dolnośląskie placówki medyczne zerwą z nią umowę.


Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia i nagrałeś je? Zarejestrowałeś kontrowersyjny materiał? Masz w swoich zasobach zaskakujący film własnego autorstwa? Chcesz zamieścić go na naszej stronie? Przyślij go nam na adres: [email protected] Zastrzegamy sobie prawo wyboru materiałów do publikacji.

REKLAMA
Dźwięki
Szok: ratownicy medyczni imprezują w karetce. Relacja Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~fajny
2009-04-30 08:33:12
z adresu IP: (85.89.xxx.xxx)
Ocena: 0
to świetna reklama dla tej firmy ALE NIESTETY MUSZE STWIERDZIĆ ZE JA TEJ FIRMIE ZA TRANSPORT DZIĘKUJE PANOWIE NIE DO LUDZI TYLKO POSTARAĆ SIE O CO .... I TU BYM SIE ZASTANAWIAŁ O ,DO WAS PASUJE PRZEWÓZ WETERYNARYJNY POWODZENIA
~Sebcia (Rat.Med)
2008-10-31 20:04:21
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
To racja ,oni byli zwyklymi sanitariuszami czesto po podstawowkach ale juz niedlugo beda musieli sie pozegnac z praca bowiem jezdzic karetkami beda mogli kierowac i jezdzic tylko rat. med. tego bedzie wymagala ustawa o Ratownictwie Medycznym i chcialbym zeby wszyscy wiedzieli ze po to robilem studium rat. med. zeby wlasnie pracowac w pogotowiu
~stefanbull
2008-06-09 09:28:39
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
gorsze jest tylko radio opole
~Lidia
2008-06-04 16:32:54
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja proponuję zainteresować się również kwalifikacjami tych panów, bo na przykład pan stojący przy karetce nie widzi dobrze na jedno oko, ma na nie rente i wozi ludzi... Firma powinna dobrze beknąć za zatrudnianie takiego pracownika, a ten kierowca - stracić pracę.
~maly
2008-06-04 07:17:19
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Film jest tak kiepskiej jakości, że trudno o dowód że to akurat było piwo... Zresztą wszyscy którzy tak osądzacie - już widzę jak wy jesteście tak święci, że nie zdarzyło się wam wychylić choćby lampki szampana na imieninach w pracy!!! Hipokryci!! Połowa Polski chleje piwo non stop, czy nikt tego nie widzi!!!
~Grzesiek
2008-06-04 07:11:08
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
W ogóle nie powinno się rozdmuchiwać tej sprawy. Byli po pracy. Wykonują ciężką pracę więc nie powinni być tak potraktowani.
~jacek
2008-06-04 02:03:31
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
I co takiego? Jeżeli nawet to było piwo.Byli po pracy,nie mieli pacjentów.Szukaj Gościu ciekawszych tematów.Też byłem sanitariuszem(30lat temu)i wiem jaka to praca, wtedy zacząłem palić.
~demiurg
2008-06-03 19:45:30
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy to znaczy, ze sanitariusze moga pic w ambulansie? palic tez mogą? jesli tak konczą pracę, to jak wogole wygląda ich praca?
~Borek
2008-06-03 17:36:36
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
To SKANDAL .. w rynku ludzie też siedzą, piją, palą po pracy albo i w trakcie normalnie to skandal jak tak można... spisać wszystkich i jutro wywalić z roboty a tych co na ławkach piją to ich dane powinna TVP3 podać publicznie ! ;)
~syllwek
2008-06-03 17:36:17
z adresu IP: (89.230.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niezły pub objazdowy "Chcesz ratować zdrowie dzwoń po pogotowie"
~anbo
2008-06-03 15:25:20
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po pierwsze - to nie są ratownicy medyczni, tylko sanitariusze !!! (a to ogromna różnica). Po drugie - triomed nie podlega pod Pogotowie Wrocław i nie jeździ do wypadków, zachorowań itp., itd. Przestańmy mylić prawdziwe pogotowie z prywatnymi firmami, które bardzo by chciały nim być, są to zwyczajne usługi transportowe i nic więcej. Najgorsze, że artykuł ten swoim tytułem oczernia prawdziwych ratowników medycznych ! Żenada...
~chopperrulez
2008-06-03 14:25:12
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: 0
asdasd Osobiscie nie przepadam za tymi brukowcami ,ale juz kilka razy przez przypadek "wyprali" tego typu "brudy".
~s
2008-06-03 14:13:31
z adresu IP: (62.111.xxx.xxx)
Ocena: 0
Miałem raz do czynienia z załogą karetki i nikomu nie życzę.
~rat med
2008-06-03 14:08:50
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Proponowałbym zmienić tytuł artykułu. Ci debile to zwykli popychacze noszy, a nie ratownicy medyczni!
~Paweł
2008-06-03 14:08:21
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 0
Policjanci nie widzą w tym zachowaniu nic złego ? ? ? to proste...Czesto widze polcjantów na służbie w służbowych pojazdach oznakowanych z papierosami w ustach i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa a zobaczyć to można nagminnie w Rawiczu.I jeżdżą na służbie autami na łokicia tylko im subwoofera w bagażniku włączyć i patrzeć jak się bawią jak na dyskotece.
~Browar
2008-06-03 14:03:01
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bez jaj - jedno piwko nie zawadzi. Świętoszki sie znalazły
~Janek
2008-06-03 13:58:17
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Panie Marcinie. Proszę nie przejmować się komentarzami niezadowolonych Forumowiczów. Może nie wiedzą, co się czuje, gdy ktoś czeka na karetkę - i niech tak pozostanie. Rola dziennikarza to ujawnianie takich patologii, jak te na filmie. A Policja...? Hmmm... Chwała Wszystkim Dzielnym Policjantom" Moim zdaniem ciężko nazwać patologią złamanie kilku przepisów. Odnośnie pana Marcina to myślę, że stać Pana na więcej Panie Marcinie.
~xyz
2008-06-03 13:51:07
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oczywiście, ze od razu wywalić z pracy. Jak to są po pracy?? W mundurkach i w karetce?? Trzeba wreszcie zacząć wyciągać konsekwencje z nieodpowiedzialnych zachowań. Piwko można w domu naprawdę po pracy. Nie życzę nikomu podpitego sanitariusza w chwili zagrożenia życia.
~zzzzz
2008-06-03 13:39:23
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -2
"Chwała Wszystkim Dzielnym Policjantom." heheeh ja znam zupelnie inne hasla... bardziej pasuja do tego co mysle o Policji ;) a na chwile obecna siegam po Holenderski Worek Dobrego Palenia...
~zzzzz
2008-06-03 13:38:12
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przegieli z tym paleniem fajek w ambulansie... ale piwko po pracy to chyba nic zlego ?
~Ja
2008-06-03 13:32:50
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Marcinie. Proszę nie przejmować się komentarzami niezadowolonych Forumowiczów. Może nie wiedzą, co się czuje, gdy ktoś czeka na karetkę - i niech tak pozostanie. Rola dziennikarza to ujawnianie takich patologii, jak te na filmie. A Policja...? Hmmm... Chwała Wszystkim Dzielnym Policjantom.
~Janek
2008-06-03 13:32:12
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wielkie brawa dla policji
~zooon
2008-06-03 13:28:31
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
też mi nowosc pracownicy triomedu często kupują u mie piwo w sklepie czasem coś mocniejszego i zwyczajnie w godzinach pracy podjeżdżają karetką, jak gdyby nigdy nic, a w tym czasie może naprawdę ktos potrzebowac pomocy. to skandal, a co na to dyrekcja firmy-że pijanstwo w firmie to norma??????????????????????????????????????????.
~kasia
2008-06-03 13:20:21
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
widziałam jak zespół "R" z triomedu z dwoma sanitariuszami bez lekarza jechali na grabiszyńskiej na syrenie i przydzwonili w szlaban szpitalny chyba musiało im się śpieszyc a może ten zespół też był pijany????
~xx2
2008-06-03 13:18:10
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
słyszałem o tej aferze, to skandal ! od kiedy to karetka odwozi sanitariuszy po pracy do domu- i w dodatku pijanych sanitariuszy!!! no tak szkoda że tym razem nie jechali jeszcze na syrenie bo to u nich norma, dializy na syrenie, odwóz do domu na syrenie,
~Kolo
2008-06-03 13:01:21
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do wszystkich obrońców zwyrodnienia.. Nie robi się imprezki w karetce, na komisariacie i innych podobnych miejscach. To niestosowne. Legalne - byc może. Ale niestosowne. Tak jak tirówek nie ściąga się do karawanu na chwilę przyjemności. Policja to skandal.. SKANDAL...
~Janek
2008-06-03 12:58:38
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
"To zaskakujące wideo nagrał telefonem komórkowym słuchacz Radia Wrocław." Myślałem, że tego radia słuchają normalni ludzie, ale wszędzie muszą się znaleźć czarne owce.
~Janek
2008-06-03 12:47:28
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mała zaprawka przed meczem a po pracy. Wielkie mi halo. Niestety mamy chore społeczeństwo, no i na głupotę to jeszcze nikt lekarstwa nie wymyślił. Mam na myśli życzliwych ciemniaków... No i dobrze że ich zwolnią, bo być może to coś zmieni w ich życiu i nie popełnią tego samego błędu jaki popełnili zatrudniając się w pogotowiu.
~karol
2008-06-03 12:36:40
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zajmijcie się rozliczaniem wydatków polityków i urzędników państwowych, a nie szukajcie taniej sensacji. Po takim artykule, dal mnie Radio Wrocław równa sie SZMATŁAWIEC!!!
~wiki
2008-06-03 11:39:20
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
jaki wstyd takie sytuacje psują reputację pogotowia i znów afera jak nie pawulon to alkohol.Tego pismaka co to rozdmuchał to bym za jaja powiesiła po co o tym pisze żeby zgarnąc gażę za tani artykuł?????może forowicze mają rację w tym co piszą ale cień pada na całą służbę zdrowia która i tak nie jest doskonała.
~Qba
2008-06-03 11:35:55
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
masz rację rat. oni ciągle jeżdzą na strzałkach wyją non stop od rana do wioeczora, i jeźdzą jak wariaci ciekawe co na to drogówka
~ratownik
2008-06-03 11:34:27
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
ciekawe czy na co dzień jeżdzą tymi pseudo karetkami po pijaku, bo jedno jest pewne syrenę załączają w chwili trzaśnięcia drzwiami,nawet powietrze wożą na syrenie.
~karol
2008-06-03 11:33:02
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
To było do przewidzenia, starzy, nie domyci sanitariusze tzw. stare pogotowiane ochlejmordy gdzieś musiały znaleźc pracę nadarzył się triomed, firma jak każda więc i tu piją.
~sadasd
2008-06-03 11:08:20
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja mam inne pytanie. Kilka razy będąc na różnych konferencjach prasowych widziałem jak dziennikarze przy zastawionych stołach, rozmawiając pociągają sobie piwko czy jakieś małe winko. I co ? Mogą ?! Przecież oni tam w pracy są!
~Toni
2008-06-03 09:34:06
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeżeli byli już po służbie ,to po co od razu karać -co innego w czasie pracy.A pan kamerzysta to napewno osiedlowy "anioł".
~wg mnie
2008-06-03 09:22:32
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: -1
nie powinniscie tego tak rozdmuchiwac.. kazdemu z nas zdarzylo sie wypic piwko po pracy na odstresowanie.. relaksowali PO PRACY wiec nie bylo ryzyka ze ktorys z nich przez to wyrzadzi krzywde swojemu pacjentowi.. ich praca jest stresujaca wiec po pracy chyba moga.. i po co ich z pracy wywalac? przeciez i tak dyrektorzy szpitali trabia ze za jakis czas nie beda mieli ratownikow takich karetkowych.. jedyne co im mozna zarzucic to to ze nie oddali auta zaraz po pracy a moglo byc potrzebne i wyjechac na akcje z nowa ekipa ratownicza.. chociaz nie wiem jak oni tam w tej firmie organizuja prace, wiec moze karetka stalaby w garazu do konca dnia.. no i moze mandat taki jak dostaja wszyscy za picie w miejscu publicznym i koniec! a autor filmu z wyjatkowo rozwinietym poczuciem slusznosci i sprawiedliwosci(NADGORLIWY!!).. :p p.s. popieram asdasd ;)
~Pigalle
2008-06-03 08:16:02
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
O ja cie straszne wręcz. W sumie nie dziwie sie pociagneli piwko, przy ich robocie nie trudno o stres i nie miłe dla oka widoki. Wg mnie ochrzan być powinien ale po co od razu z roboty wyrzucać? Inna sprawa, gdyby łoili browary w czasie służby albo akcji.
~byq
2008-06-03 07:51:24
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
Skandal! Policjanci tez powinni zostac ukarani.
~asdasd
2008-06-03 06:42:25
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jesteście jak Super Express albo Fakt:)