Marek Solarewicz nadal będzie trenerem wrocławskich siatkarek

Michał Hamburger, BT | Utworzono: 2017-06-12 16:03 | Zmodyfikowano: 2017-06-12 16:02
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Marek Solarewicz jest związany z Impelem Wrocław od 2009 roku. Zaczynał jako statystyk, a w sezonie 2011/2012 został drugim trenerem. Głównym szkoleniowcem został w zeszłym roku. Pod jego wodzą wrocławskie siatkarki zajęły w minionym sezonie czwarte miejsce w lidze. Impel słabo spisał się w fazie play-off, ale wcześniej bardzo dobrze prezentował się w fazie zasadniczej. Dolnośląski zespół ustępował wtedy tylko Chemikowi Police i zanotował imponującą serię 16 zwycięstw z rzędu.

- Udało nam się porozumieć. Mamy wspólną linię z prezesem Grabowskim o pracę w tym zespole, o budowanie tego zespołu. Wspólnie wytyczyliśmy tę drogę. Mi ten projekt, który jest we Wrocławiu się podoba. Moje serce bije we Wrocławiu więc zostałem tutaj - mówi Marek Solarewicz.

Po odejściu głównego sponsora zespół przejdzie spora przemianę. Po latach walki o medale teraz trzeba się nastawić na grę w środku stawki.

- Myślę, że jak na 14 zespołów to będzie to druga część stawki. Im niżej to te różnice są mniejsze. Nigdy budżet do końca nie gra. On oczywiście pewne rzeczy determinuje, ale my jako trenerzy możemy podnieść wartość zawodniczek z tej finansowej na tę merytoryczną na boisku - dodaje Solarewicz.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama