Dzieciaki do rakiet - ruszyły zgłoszenia

Gregor Niegowski, KM | Utworzono: 2017-06-26 10:30 | Zmodyfikowano: 2017-06-26 10:30

Akcja Dzieciaki do rakiet przenosi się do szkół. Przed tygodniem na Placu Wolności we Wrocławiu najmłodsi mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tenisowych, a już od września tenis pojawi się na zajęciach WF-u.

- To od was zależy w których szkołach zajęcia ruszą od września - mówi Anna Wiergowska, która koordynuje akcję. - Akcja polega na promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci, przede wszystkim, nauki tenisa dla dzieciaków od 5 do 12 lat. Do tych szkół damy sprzęt sportowy, a także przeszkolimy nauczycieli i będziemy uczyli tenisa w szkole. 

W pięciu placówkach rozpoczną się zajęcia WF-u z tenisa. Na lekcjach pojawią się trenerzy ze sprzętem, którzy będą uczyć najmłodszych podstaw tej dyscypliny.

- Uczniowie będą zadowoleni, bo tenis daje dużo radości - mówi Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do rakiet. - Pamiętam, jakie były problemy 20 lat temu, no niestety powiem, 30 lat temu, kiedy zaczynałem więc taka inicjatywa promowania tenisa w Polsce i udostępniania tenisa każdemu w ramach wf-u dzieci będą mogły pograć w tenisa, co jest dla mnie ewenementem na skalę światową. 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń - znajdziecie na stronie dzieciakidorakiet.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.