Simon Spilak wygrał wyścig Dookoła Szwajcarii. Jak wypadli kolarze CCC Sprandi Polkowice?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-06-18 19:12 | Zmodyfikowano: 2017-06-18 19:18

Na ostatnim, ósmym etapie kolarze mieli do pokonania 28 kilometrów jazdy indywidualnej na czas. Najbszybszy był Australijczyk Rohan Dennis, przed Szwajcarem Stefanem Kuengiem (+29 s) i Damiano Caruso (+47 s)

Piąte miejsce zajął Simon Špilak (Katusha-Alpecin). Słoweniec został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Dookoła Szwajcarii. Špilak o 48 sekund wyprzedził Włocha Damiano Caruso (BMC Racing). Trzecie miejsce zajął Holender Steven Kruijswijk (LottoNL, +1.08). Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) ukończył wyścig na 47. pozycji (+49.16). Najszybszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Czech Jan Hirt był 25. (+26.14)

Pochodzący z Oławy Maciej Bodnar był dziś 125 (+5:31), a w klasyfikacji generalnej zajął 104 miejsce (1:34:39)