W czwartek finał konkursu „Mam talent do nauki"

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-06-28 17:26 | Zmodyfikowano: 2017-06-28 17:48
A|A|A

fot. Politechnika Wrocławska

Uczelnia organizuje ten konkurs już po raz szósty. Podobnie jak w latach ubiegłych podzielony on jest na dwa etapy. W pierwszym uczniowie musieli przesłać opis własnego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem doc. Anny Hajdusianek wybrała sześć najlepszych.

Finałowe prace to:

- Synteza i badanie własności termo-i pH-czułych żeli polimerowych zawierających grupy fluoroforowe" Bartłomieja Bekiera z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej,
- „Badanie DNA" Mirelli Król z Gimnazjum nr 1 w Legnicy,
- „Mikroprocesorowy zegar szkolny" Adama Baczewskiego z ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
- „Keisei" Łukasza Kucharskiego z Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze,
- „Komora mgłowa" Jakuba Kluczewskiego z II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku,
- „Optihum – urządzenie, które dopiera odpowiednią wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu" Arkadiusza Dancewicza z Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu.

W czwartek finaliści będą musieli opowiedzieć jurorom o swoim projekcie badawczym, a po prezentacjach zostanie wyłoniony zwycięzca.

Nagrodą w „Mam talent do nauki" za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej", w ramach którego uczelnia zapewnia kandydatowi rozpoczynającemu u nas naukę:
- stypendium wypłacane przez pierwszy rok studiów,
- miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów,
- opiekę tutora przez cały okres studiów.

W ubiegłorocznej edycji „Mam talent do nauki" wygrał Krystian Telera z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Przedstawił on narzędzie ułatwiające dobór nastawu regulatora PID oraz kalibracji magnetometru.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Muzyczne przedpołudnie
Zapraszam
Reklama