W czwartek finał konkursu „Mam talent do nauki"

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-06-28 17:26 | Zmodyfikowano: 2017-06-28 17:48
A|A|A

fot. Politechnika Wrocławska

Uczelnia organizuje ten konkurs już po raz szósty. Podobnie jak w latach ubiegłych podzielony on jest na dwa etapy. W pierwszym uczniowie musieli przesłać opis własnego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem doc. Anny Hajdusianek wybrała sześć najlepszych.

Finałowe prace to:

- Synteza i badanie własności termo-i pH-czułych żeli polimerowych zawierających grupy fluoroforowe" Bartłomieja Bekiera z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej,
- „Badanie DNA" Mirelli Król z Gimnazjum nr 1 w Legnicy,
- „Mikroprocesorowy zegar szkolny" Adama Baczewskiego z ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
- „Keisei" Łukasza Kucharskiego z Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze,
- „Komora mgłowa" Jakuba Kluczewskiego z II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku,
- „Optihum – urządzenie, które dopiera odpowiednią wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu" Arkadiusza Dancewicza z Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu.

W czwartek finaliści będą musieli opowiedzieć jurorom o swoim projekcie badawczym, a po prezentacjach zostanie wyłoniony zwycięzca.

Nagrodą w „Mam talent do nauki" za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej", w ramach którego uczelnia zapewnia kandydatowi rozpoczynającemu u nas naukę:
- stypendium wypłacane przez pierwszy rok studiów,
- miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów,
- opiekę tutora przez cały okres studiów.

W ubiegłorocznej edycji „Mam talent do nauki" wygrał Krystian Telera z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Przedstawił on narzędzie ułatwiające dobór nastawu regulatora PID oraz kalibracji magnetometru.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama