Niezwykłe miasteczko znów ożyje w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2017-07-02 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-02 20:00
A|A|A

fot. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Najmłodsi z Jaworzyny i okolic na tydzień wcielą się w życie dorosłych. Będą poznawać tajniki różnych zawodów, pracować na zmiany, zarabiać w miasteczkowej walucie i móc nią gospodarować.

- To świetna zabawa podczas półkolonii, ale przede wszystkim edukacja - mówi Roksana Banaszczak z Muzeum Kolejnictwa.

Projekt powstał w 2008 roku. Był odpowiedzią muzeum na braki zapewnienia rozrywki dzieciom z Jaworzyny Śląskiej. Większość z nich pochodzi z rodzin kolejarskich. Nie każdego było stać na zapewnienie im rozrywki w wakacje. Tymczasem udział w Mieście Dzieci jest dla nich bezpłatny.

- Przy okazji uczestnictwa - uczą się więcej o swoich korzeniach - przyznaje Katarzyna Szczerbińska-Tercjak, dyrektorka muzeum:

Przemysłowe Miasto Dzieci rusza w poniedziałek i potrwa 5 dni. Każdego dnia uczestnicy projektu meldują się w Biurze Meldunkowym i pobierają karty pracy. Następnie idą na swoje stanowiska. Praca wykonywana jest w dwóch zmianach z przerwą na obiad. Młodzi pracownicy mogą wybrać swój zawód spośród przygotowanych przez Muzeum. W tym roku jest ich 19. To głównie zawody kolejowe, choć dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami - w mieście znajdzie się także np. krawiec czy piekarz.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama