LEM Falcon bezkonkurencyjny na zawodach w Barcelonie

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-07-10 15:51 | Zmodyfikowano: 2017-07-10 15:52
A|A|A

fot. mat. prasowe

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zwycięstwa zarówno w konkurencjach dynamicznych, jak i statycznych to dorobek studentów Politechniki Wrocławskiej na zawodach Smart Moto Challenge w Barcelonie.

Wrocławianie pojechali do Hiszpanii ze swoim najnowszym motocyklem LEM Falcon – pojazdem crossowym. Po podliczeniu wszystkich rezultatów okazało się, że studenci Poltechniki triumfowali we wszystkich możliwych klasyfikacjach.W zawodach wystartowało 12 pojazdów zaprojektowanych przez studentów z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski.

Na ubiegłorocznych zawodach w Barcelonie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wystartowali wtedy LEM-em Bulletem, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym dostosowanym do potrzeb służb mundurowych.

Zwycięski motocykl LEM Falcon waży 92 kg. Powstał m.in. z aluminium, karbonu i kewlaru. Moc jego silnika to 8 kW, a zasięg – 70 km. Może rozpędzić się maksymalnie do 130 km na godz. Ma trzy tryby jazdy – eko, szosowy i crossowy. Posiada elektroniczną deskę rozdzielczą do wyświetlania prędkości, zasięgu i prędkości obrotowej kół, dane zapisuje też na karcie pamięci. W części przedniej motocykla zainstalowano kamerę, która umożliwia prowadzenie streamingu z jazdy LEM-a. 

Budowa motocykla kosztowała około 200 tys. zł, a prace nad projektem rozpoczęły się już w październiku 2016 r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama