Wrocławianin miał w mieszkaniu magazyn z materiałami wybuchowymi [FILM i FOTO]

Piotr Kaszuwara, mat. prasowe policji | Utworzono: 2017-07-14 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-14 21:00
Wrocławianin miał w mieszkaniu magazyn z materiałami wybuchowymi [FILM i FOTO] - mat. prasowe policji
mat. prasowe policji

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o posiadanie prekursorów materiałów wybuchowych, których posiadanie jest zabronione. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania i w piwnicy ujawnili około 200 pojemników z zawartością różnych substancji chemicznych oraz około 20 kg prochu.

- Ponadto w piwnicy znajdował się warsztat, gdzie jak podejrzewają specjaliści mężczyzna mógł wytwarzać nielegalnie amunicję. Już wstępne sprawdzenie zabezpieczonych środków przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu potwierdziło obecność prekursorów materiałów wybuchowych w zabezpieczonych substancjach chemicznych. Wszystkie znalezione materiały zostały zabezpieczone do badań - tłumaczy Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu:

Obecnie policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Mężczyzna już usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych i grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.