Kłodzko stawia na ronda

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-07-17 12:22 | Zmodyfikowano: 2017-07-17 10:53
A|A|A

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń ma świadomość, że część ruchu mimo alternatyw i tak będzie musiała przebiegać przez miasto. Stąd przebudowy, które pomogą unikać paraliżu w godzinach szczytu. Na początek rondo przy ulicy Kościuszki - prace już rozpoczęto:

 - Mamy plan, aby te ronda były wzdłuż całej arterii...

Przy skrzyżowaniu z Kościuszki wytyczono objazdy, prace obejmą też ulicę Wojska Polskiego. Lepiej więc unikać tej części miasta. Koszt inwestycji to 2,7mln zł. Co ciekawe, przekazy historyczne mówią o obecności ronda w tym miejscu jeszcze przed wojną. W latach 70. jednak przebudowano je na skrzyżowanie ze światłami. Nikt wówczas nie spodziewał się rosnącego ruchu samochodów.

Dzięki inwestycji łatwiej skręcimy w boczne uliczki, a w szczycie nie będziemy stali w korkach. Ile potrwa remont? Starosta Maciej Awiżeń- zapewnia, że niedługo:

 - Do końca sierpnia Wojska Polskiego i rondo też, razem z oświetleniem, razem z parkingami. Remont drastyczny, ale potrzebny. Mamy nadzieję, że we wrześniu kiedy dzieci rusza do szkół i ruch się zwiększy będzie można już spokojnie przejechać. 

Kierowcy jadąc ul. Kościuszki od dołu, będą musieli objechać remont na około fragmentem ulicy Wojska Polskiego, podobnie jadąc od Bohaterów Getta, gdzie objazd wytyczono przez ul. Malczewskiego. Jeśli więc nie musicie wjeżdżać do centrum - warto ominąć remont tranzytem.

Informacja o obowiązujących zmianach:

- Ulica Kościuszki od Jana Pawła do Placu Jagiełły – droga jednokierunkowa „w dół”
- Zamknięty wlot ul. Bohaterów Getta na skrzyżowaniu z Placem Jagiełły
- Ulica Wojska Polskiego do skrzyżowania z Pl. Jagiełły do skrzyżowania z ulicą Traugutta i Zawiszy Czarnego - droga jednokierunkowa
- Objazd do ul. Kościuszki z ul. Bohaterów Getta przez ul. Harcerzy – Morcinka- Malczewskiego
- Objazd do ul. Noworudzkiej przez Wojska Polskiego – Traugutta – Armii Krajowej

Planowane wprowadzenie docelowej organizacji ruchu: koniec sierpnia 2017

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama