POGODA: W nocy mgła, a jutro słoneczne 25°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-17 22:00

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Europa środkowa będzie w zasięgu wyżu rozciągającego się od Morza Północnego po Bałkany. Wokół tego wyżu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie pod wpływem wyżu, ale na południu kraju oddziaływać będzie pofalowany chłodny front atmosferyczny. Napływa polarno-morska masa powietrza.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny.

W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Początkowo możliwy przelotny deszcz, później lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W górach możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 12°C. Wiatr w nocy umiarkowany i dość silny, w dzień na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne do korzystnych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.