Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-07-19 17:01 | Zmodyfikowano: 2017-07-27 13:28
 Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu - Fot. Leszek Kwiecień
Fot. Leszek Kwiecień

Organizatorzy zapraszają  do udziału całe rodziny. W ramach zawodów: klasyfikacja rodzinna i kategorie dla najmłodszych M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). Ekipy rodzinne wystartują na trasie mini: 29 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia. 

Dla tych, którzy potrzebują więcej adrenaliny został przygotowany wariant mega: 58 km i 1200 m przewyższenia po górach Bystrzyckich i Orlickich.

W poprzednich edycjach startowało już ponad dwa tysiące uczestników z kilku państw. Rok temu wygrali Patryk Kaczmarczyk i Karolina Cierluk z wynikami 2,03 i 2,38 g.

- Liczymy, że w jubileuszowym roku poprzeczkę dla Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim uda się ustawić jeszcze wyżej, pamiętając, że tak naprawdę jednak najważniejsze nie są wyniki. Liczy się udział, motywacja i zmaganie się z własnymi możliwościami -  co podkreśla Ryszard Szurkowski, honorowy patron wyścigu.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, entuzjastę kolarstwa górskiego. Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.

Maraton obędzie się pod honorowym patronatem Ryszarda Szurkowskiego. Legenda sportu, najsławniejszy polski kolarz, olimpijczyk, mistrz świata, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca kilku edycji Wyścigu Pokoju:
"Wszystkich miłośników kolarstwa zapraszam do udziału w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB imienia Artura Filipiaka. W Zieleńcu spotkają się ci, którzy podobnie jak ja cenią wyzwania i emocje towarzyszące sportowej rywalizacji. To szansa na zmierzenie się z samym sobą i na uczciwą grę w grupie pasjonatów. Takich jak Artur, młody człowiek, któremu jest poświęcony ten memoriał. Warto tam być."

Szczegóły: www.memorial.bikebrother.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.