World Games: Mamy pierwsze medale!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-21 19:43 | Zmodyfikowano: 2017-07-21 20:09

Pierwszy medal dla Polski na The World Games zdobyła Alicja Tchórz. Pływaczka Juvenii Wrocław wywalczyła srebro na dystansie 200 metrów z przeszkodami z czasem 2:06.41. Polka prowadziła od początku do 3/4 dystansu. Końcówkę lepszą miała jednak Włoszka Silvia Meschiari, która wygrała z czasem 2:05.89. Z brązu cieszyła się Francuzka Margaux Fabre, która z czasem 2:09.66 wyprzedziła o setną sekundy Włoszkę Serenę Nigris. Druga z Polek, Dominika Kossakowska dopłynęła do mety na ósmej pozycji z czasem 2:13.67

- Bardzo się cieszę, że to się tak szybko skończyło. Tak naprawdę nie wiedziałam na co mnie tutaj stać. U jednej ręki policzyć ilość tych startów na to 200 metrów z przeszkodami. Jestem bardzo szczęśliwa. Udało się popłynąć poniżej dotychczasowego rekordu Europy, czyli naprawdę bardzo szybko. - mówiła po odebraniu srebrnego medalu Alicja Tchórz.

Kolejny do finału stanął Adam Dubiel. Polak zajął piąte miejsce w rywalizacji na 200 metrów z przeszkodami z czasem 1:59.16. Do zwycięzcy, Australijczyka Bradleya Woodwarda stracił 4.13 sek. Drugi był Włoch Federico Gilardi, a trzeci Nowozelandczyk Steven Kent.

Potem przyszła pora na sztafety 4x50 metrów. Polki w składzie Alicja Tchórz, Julia Wróbel, Anna Nocoń i Dominika Kossakowska zajęły piąte miejsce z wynikiem 1:53.17. Wygrały Francuzki z nowym rekordem The World Games 1:50.42. Drugie były Australijki, a trzecie Chinki.

Wielkie oczekiwania wiązaliśmy z finałem męskiej sztafety 4x50 metrów. W kwalifikacjach Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Bartosz Makowski i Adam Dubiel pobili bowiem rekord World Games z czasem 1:37.77. W finale tempo było jednak znacznie szybsze. Ten rezultat dałby najwyżej trzecie miejsce. Polacy o złoto walczyli z Japończykami i musieli uznać wyższość rywali. Pływacy z kraju Kwitnącej Wiśni z czasem 1:36.62 wyprzedzili naszą sztafetę o 29 setnych sekundy. Trzeci byli Francuzi.

Po sztafetach znów przyszła pora na rywalizację indywidualną. Alicja Tchórz zajęła 4 miejsce w ratowaniu manekina na 100 metrów w płetwach. Polka z czasem 54 sekundy przegrała o 12 setnych sekundy brązowy medal z Włoszką Federicą Volpini. Złoto wypływała sobie Australijka Pamela Hendry (52.72), a srebro Francuzka Justine Weyders (52:93)

W ostatnim finale dnia na 200 metrów w konkurencji Super Ratownik piąte miejsce zajął Adam Dubiel z czasem 2.11.54. Zwycięzca, Daniele Sanna był lepszy aż o 5,75 sek. Włoch wyprzedził swojego rodaka Federico Gilardiego (2:07.67) i Australijczyka Tomego Montgomeryego (2:10.51)