Wrocław: Na najpopularniejsze kierunki studiów miejsc już brak

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-07-24 13:41 | Zmodyfikowano: 2017-07-24 13:41
Wrocław: Na najpopularniejsze kierunki studiów miejsc już brak - archiwum radiowrocław.pl
archiwum radiowrocław.pl

Zgodnie z zapowiedziami, dostanie się na wymarzone kierunki na wrocławskich uczelniach jest trudniejsze niż w ubiegłych latach. Po tym jak uczelnie przestały dostawać pieniądze za każdego studenta i znacznie ograniczyły liczbę miejsc, na mniej kierunków prowadzony jest w tej chwili drugi nabór.

Wszystkie miejsca są już zajęte na rokrocznie obleganych kierunkach takich jak weterynaria na Uniwersytecie Przyrodniczym, psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim czy na medycynie. Najwięcej, bo około tysiąca miejsc, zostało jeszcze na Politechnice Wrocławskie.

- Mamy do rozdania indeksy nawet na najbardziej obleganych kierunkach. W pierwszej rekrutacji przyjęliśmy ponad 6 tys. osób, zostało około tysiąca miejsc. Otworzyliśmy drugą rekrutację - zgłosiła się ponad 2 tys. chętnych - mówi Anetta Stypułkowska z działu rekrutacji uczelni:

Oblężeniem chwali się Uniwersytet Wrocławski, w którego systemie zarejestrowało się prawie 27 tys. osób, czyli o 1500 więcej niż w ubiegłym roku. Dużą popularnością cieszy się też Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie było prawie 6 razy więcej kandydatów niż dostępnych miejsc - mówi rzeczniczka uczelni Jolanta Nowacka:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.