Odzyskali 10 skradzionych rowerów. Są do odebrania we Wrocławiu

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-24 21:17 | Zmodyfikowano: 2017-07-24 21:17
Odzyskali 10 skradzionych rowerów. Są do odebrania we Wrocławiu - mat. prasowe policji
mat. prasowe policji

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o szereg kradzieży rowerów. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci sprawca mógł działać na terenie dzielnicy Fabryczna i Psie Pole od maja br. Wcześniej dokonywał rozeznania miejsca, gdzie mogą znajdować się wartościowe „łupy”. Do kradzieży rowerów dochodziło na nowo powstających osiedlach i najczęściej ginęły one z garaży znajdujących się w budynkach.

Funkcjonariusze do chwili obecnej ustalili, że 27-latek ma na swoim koncie zabór co najmniej 10 jednośladów. Sprawca kradł rowery markowe, a wartość skradzionych jednośladów szacowana jest na ponad 26 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych rowerów. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany 27-letni wrocławianin może mieć na koncie więcej kradzieży rowerów. Był już wcześniej notowany za podobne czyny.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Ponadto w trakcie realizacji sprawy związanej z kradzieżami funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole ujawnili rower, który prawdopodobnie również pochodzi z kradzieży. W chwili obecnej policjanci poszukują jego właściciela. Osoba ta jest proszona o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole pod nr tel. 71-340-36-46 w godz. 8-15 lub z oficerem dyżurnym KP Wrocław Psie Pole pod nr tel. 71-340-45-25 przez całą dobę.

Pamiętajmy:

  • każdy rower można oznaczyć w jednostce Policji. Jednoślad otrzyma wtedy indywidualny numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy danych. W przypadku odnalezienia skradzionego roweru szybko można zidentyfikować jego właściciela,
  • o nie zostawianiu roweru bez zapięcia nawet na chwilę,
  • korzystać ze sprawdzonych i atestowanych systemów zabezpieczających rowery,
  • zamykać drzwi wejściowe do klatek schodowy,
  • o tym, aby nie wpuszczać do klatek schodowych obcych osób.
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.