Gene Hackman zagra u Saniewskiego?

IAR | Utworzono: 2008-04-28 11:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

- Scenariusz spodobał się aktorowi, ale poinformował nas, że ma zajęte terminy do 2010 roku - powiedział Wiesław Saniewski. Tymczasem początek zdjęć zaplanowano już na przyszły rok - w tej sytuacji sprawa udziału Hackmana w filmie nie jest przesądzona.

"Wygrany" to historia przyjaźni dwóch mężczyzn. - Młodszy z nich jest pianistą, starszy, którego miałby zagrać Hackman, to osiemdziesięciolatek, pasjonujący się wyścigami konnymi - opowiada Saniewski.

W filmie jest jeszcze trzeci bohater, nieco diaboliczny krytyk muzyczny, juror festiwali pianistycznych. Reżyser widzi w tej roli Klausa Marię Brandauera, lub Jeana Louis Trantignanta.

Zdjęcia będą kręcone w Polsce, Stanach i w Niemczech. Będzie to koprodukcja polsko-amerykańska, być może z udziałem niemieckim. Ostatni film Wiesława Saniewskiego, "Bezmiar sprawiedliwości" zostanie jutro (wtorek, 29.04) pokazany publiczności Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Kilka dni temu ten dramat, rozgrywający się w środowisku prawniczym, wygrał Festiwal Polskich Filmów w Chicago, i zdobył nagrodę specjalną jury (drugą co do ważności po Grand Prix) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.