Oleśnica i Czernica z rządowym wsparciem na inwestycje

mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-28 16:50 | Zmodyfikowano: 2017-07-28 16:50
A|A|A

fot. Wikipedia

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów otrzyma środki finansowe z ogólnej rezerwy budżetowej na dwie inwestycje na Dolnym Śląsku. Wojewoda zawnioskował o pieniądze i udało się uzyskać wsparcie.

- Cieszę się, że moje wnioski o pieniądze na takie inwestycje spotkały się ze zrozumieniem, przede wszystkim dlatego, że będą one służyły lokalnej społeczności. Takie inicjatywy są najbardziej potrzebne i ważne z punktu widzenia pomocy i integracji społecznej. To nieocenione wsparcie – mówi Wojewoda Paweł Hreniak.

Wsparcie w wysokości 3,5 mln zł otrzyma miasto Oleśnica na przebudowę i rozbudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Armii Krajowej. W obiekcie zostaną utworzone: Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Klub Integracji Społecznej oraz mieszkania chronione wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Natomiast 2 mln zł otrzyma gmina Czernica na budowę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama