Dwa medale dla Polaków w muaythai

Robert Skrzyński, mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-30 15:25 | Zmodyfikowano: 2017-07-30 15:25

Dwa medale zdobyli Polacy w ostatnim dniu rywalizacji w muaythai w 10. Światowych Igrzyskach Sportowych. Srebro w kategorii 91 kg zdobył Łukasz Radosz, który z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w finałowej walce z Olegiem Pryjmaczowem z Ukrainy.

Brąz w kategorii 63,5 kg zdobył Oskar Siegert, który w walce o podium pokonał przez rsc Ahmada Ondasha z Libanu.

Gabrieli Kuzawińskiej nie udało się zdobyć brązowego medalu w kategorii 51 kg. W walce o 3. miejsce przegrała przez rsc z Amerykanką Janet Todd. Szansę na brąz miał także Rafał Korczak. Niestety z powodu kontuzji nie przystąpił do walki o 3. miejsce w kategorii 81 kg z Mikitą Szostakiem z Białorusi.

Ogółem Biało-Czerwoni zdobyli 30 medali – 9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych, z czego 10 krążków wywalczyli w konkurencjach „na zaproszenie”.