155 km/h przez miasto bez prawa jazdy [FILM]

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-08-01 21:42 | Zmodyfikowano: 2017-08-01 20:43
155 km/h przez miasto bez prawa jazdy [FILM] - fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który z dużą prędkością jechał ul. Dzierżoniowską w Bielawie. Dodatkowo wyprzedzał on kilka pojazdów łamiąc przepisy.

Funkcjonariusze używając sygnałów świetlno-dźwiękowych próbowali zatrzymać pirata do kontroli. Kierujący motocyklem jeszcze przyspieszył i zaczął uciekać. Na bielawskiej obwodnicy wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu oraz przejeżdżając podwójną linię ciągłą. W trakcie pościgu za motocyklem mundurowi sprawdzili jego prędkość. Na ulicy Sikorskiego pomiar wykazał aż 155 km/h, a więc przekroczył dozwolona prędkość o 105 km/h.  

Ucieczkę motocyklista zakończył dopiero w Jodłowniku, gdzie chwilę wcześniej jechał z prędkością 117 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.  

Kierowcą motocykla kawasaki okazał się 20-letni mieszkaniec Jugowa, który nie posiada żadnych uprawnień do kierowania. Pasażerem była 19-letnia kobieta.

20-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3.


 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.