Naukowcy z Polkowic, Malty i Bułgarii opracowali platformę szkoleniową dla przedsiębiorców

Andrzej Andrzejewski, el | Utworzono: 2017-08-05 16:20 | Zmodyfikowano: 2017-08-05 16:22
Naukowcy z Polkowic, Malty i Bułgarii opracowali platformę szkoleniową dla przedsiębiorców - Fot: dimbi.pl
Fot: dimbi.pl

Najpierw dokładna analiza, a potem dwa lata ciężkiej pracy. Tak powstawała europejska platforma współpracy dla naukowców z właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw. Dr Zdzisław Pólkowski z Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach podkreśla, że już dziś na internetowych stronach projektu dimbi.pl można znaleźć darmowe aplikacje przydatne nawet w kilkuosobowych firmach. - Jeżeli właściciel piekarni posiadałby dwa oddziały - powiedzmy w Lubinie i Polkowicach - wiąże się to z częstymi wyjazdami pomiędzy tymi oddziałami. Stosując narzędzia, które tu opisaliśmy i testowaliśmy, ta konieczność wyjazdów może być całkowicie wyeliminowana - tłumaczy naukowiec.

W projekt zaangażowali się również wykładowcy i studenci z Malty oraz Bułgarii. Na razie wszystkie funkcje portalu dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, którzy biegle posługują się językiem
angielskim. Za kilka miesięcy w sieci pojawi się wersja polska - również z darmowa.

Andrij Debriwski z maltańskiej Paragon Europe jest przekonany, że spotkania za pośrednictwem kamer i mikrofonów będą miały duże znaczenie nawet dla profesorów ekonomii. -Edukacja polega na tym, że zawsze trzeba rozwijać się w obydwie strony. Użytkownicy, którzy nawet nie mają hasła, mogą włączyć się i być uczestnikami tego "webinaru" i mogą zadawać różne pytania w trybie on-line. Prowadzący może odpowiadać na te pytania - podkreśla.

Projekt kosztował 111 tysięcy euro. Został sfinansowany z dotacji programu Erasmus +.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.