Szczypiorniści Zagłębia tak jak piłkarze - pokonali Pogoń

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-06 10:30 | Zmodyfikowano: 2017-08-09 10:30

Po porażce z francuską Dunkierką 22:29 na dolnośląski zespół czekał o wiele mniej wymagający rywal. Zagłębie na początku meczu z Pogonią kontrolowało sytuację. Przegrywało tylko raz - 0:1.  Po kwadransie "Miedziowi" prowadzili już 10:6, a do przerwy byli lepsi 16:14. Druga połowa była zacięta. W końcówce szczecinianie doprowadzili nawet do remisu 27:27. Decydujący rzut oddał jednak szczypiornista Zagłębia - Dawid Przysiek.

Dziś w swoim ostatnim meczu turnieju zawodnicy Bartłomieja Jaszki zagrają z brązowym medalistą mistrzostw Polski - Azotami Puławy.

Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (16:14)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Moryto 8, Mrozowicz, 3, Molino 2, Przysiek 2, Szymyślik 2, Czuwara 1, Gębala 1, Pawlaczyk 1, Mański, Stankiewicz, Pietruszko 5, Kużdeba 3.
Czerwona kartka: Mikołaj Szymyślik – 57. min (gradacja kar)

Pogoń: Zapora, Tetrycz – Zydroń 8, Radosz 3, Gryszka 3, Zaremba 4, Jedziniak 4, Krupa 2, Fedeńczak 1, Biernacki 1, Bosy 1, Wąsowski.