Start przygotowań siatkarek Impelu coraz bliżej

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-08-12 08:00

21 sierpnia siatkarki Impelu Wrocław rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Ale już teraz każda zawodniczka trenuje indywidualnie, często jednak pod okiem wrocławskiego sztabu bądź ściśle wg ich wskazówek.

Przygotowania do sezonu 2017/2018 zawodniczki Impelu spędzą we Wrocławiu. Na miejscu klub ma zapewnione potrzebne do tego celu zaplecze i będzie się starał je wykorzystać. Sztab będzie skupiał się jednocześnie na przygotowaniu motorycznym i technicznym. Stopniowo będą wdrażane także systemy gry.

Na pewno nie będziemy dysponować pełnym składem od początku przygotowań. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski seniorek przebywa obecnie Natalia Murek, a w kręgu zainteresowań trenera reprezentacji pewnie pozostają Maria Stenzel i Tamara Gałucha. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek przebywa Julia Szczurowska. Zakładamy, że możemy pracować do ostatnich dni przed ligą bez wspomnianych kadrowiczek – mówi trener Impelu Marek Solarewicz.

W tym roku, oprócz pojedynczych spotkań sparringowych Impel wystąpi w turniejach towarzyskich w Dreźnie i tradycyjnie w Szamotułach.

Mamy w planie rozegranie różnych form gier na kolejne cztery tygodnie przed ligą. Zaczniemy od meczu sparingowego z MKS Polonia Świdnica, który odbędzie się w piątek 15 września, we Wrocławiu. W kolejnym tygodniu, w dniach 21-23 września, zaplanowaliśmy wspólne treningi z drużyną z Drezna. Zakończą się one oficjalnym meczem sparingowym w sobotę, 23 września, w Jelczu-Laskowicach. Następnie dwa tygodnie spędzimy na turniejach - kolejno w Dreźnie i Szamotułach – dodaje drugi trener Impelu Wojciech Kurczyński.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.