Ostatni dzień MŚ w Londynie. Kolejne medalowe szanse Polaków

| Utworzono: 2017-08-13 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-08-13 08:30

W przedostatnim dniu mistrzostw Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal. Reprezentantka Polski zajęła 3. miejsce w skoku wzwyż, ukończyła konkurs z wynikiem 1,99 m. Mistrzynią świata została startująca pod flagą neutralną Rosjanka Maria Lasickiene-Kuczina, która jako jedyna zaliczyła wysokość 2,03 m. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Julia Lewczenko - 2,01.

Brązowy medal Kamili Lićwinko to siódmy krążek zdobyty przez reprezentantów Polski podczas mistrzostw świata w Londynie. Złote medale wywalczyli Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek - oboje w rzucie młotem, brązowe - Malwina Kopron i Wojciech Nowicki - również w tej konkurencji. Srebrne medale wywalczyli Adam Kszczot w biegu na 800 metrów oraz Piotr Lisek w skoku o tyczce.

Biało-czerwoni jednak nie powiedzieli ostatniego słowa. Sesja wieczorna zapowiada się niezwykle ciekawie. O 21:10 rozpocznie się finał 800 metrów kobiet z udziałem Angeliki Cichockiej, dwadzieścia minut później początek finałowego biegu na 1500 metrów z Marcinem Lewandowskim.

Mistrzostwa jak zwykle zakończą się rywalizacją sztafet. Tuż przed 22.00 rywalizacja 4x400 metrów kobiet z biało-czerwonymi. Szansę na występ mają: Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz.

Kwadrans po 22.00 w ostatniej konkurencji MŚ pobiegną panowie. W składzie polskiej drużyny 4x400 metrów są: Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Kajetan Duszyński, Patryk Dobek, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny. Dwaj pierwsi reprezentują odpowiednio AZS AWF Wrocław i Śląsk Wrocław.