Medal na koniec MŚ. Sztafeta kobiet 4x400 metrów z brązem!

| Utworzono: 2017-08-13 22:17 | Zmodyfikowano: 2017-08-13 22:18

Ostatni dzień mistrzostw w Londynie rozpoczął się dla nas od rywalizacji w chodzie. Rafał Augustyn zajął siódme miejsce na 50 km. Polak uzyskał wynik 3 godziny 44 minuty i 18 sekund. Zwyciężył Francuz Yohann Diniz, który czasem 3 godziny 33 minuty i 12 sekund pobił należący od 2003 roku do Roberta Korzeniowskiego rekord mistrzostw. Polak w Paryżu przeszedł ten dystans w 3 godziny 36 minut i 3 sekund. Podium w Londynie uzupełnili Japończycy - Hirooki Arai i Kai Kobayashi. Rafał Fedaczyński zajął 22., Adrian Błocki 24. miejsce.

Artur Brzozowski był najlepszym z trójki reprezentantów Polski, startujących w chodzie na 20 km - zajął 12. miejsce, z najlepszym w karierze czasem. Zawiedziony był Jakub Jelonek - zajął dopiero 53. pozycję. Mistrzem świata w chodzie na 20 km został Eider Arevalo, reprezentant Kolumbii wyprzedził startującego pod neutralną flagą Rosjanina Siergieja Szirobokowa o 2 sekundy, oraz Brazylijczyka Caio Bonfima o 11 sekund.

Wieczór należał do biegów. Rozpoczęła w finale na 800 metrów Angelika Cichocka. Polka pobiła o pół sekundy rekord życiowy. Wystarczyło to do szóstego miejsca. Wygrała Caster Semenya z RPA. W finale na 1500 metrów Marcin Lewandowski zajął siódmą pozycję. Zwyciężył Kenijczyk Elijah Manangoi.

Na koniec sztafety. Polki w składzie Aleksandra Gaworska, Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Iga Baumgart zajęły fenomenalne trzecie miejsce, ukończyły bieg w najlepszym swoim czasie w tym sezonie - 3:25.41. Mistrzyniami świata zostały Amerykanki - Quanera Hayes, Allyson Felix, Shakima Wimbley i Phyllis Francis zwyciężyły z najlepszym wynikiem tegorocznym wynikiem na świecie - 3:19.02. Drugie miejsce zajęły Brytyjki - Zoey Clark, Laviai Nielsen, Didith Doyle i Emily Diamond - ich czas to 3:25.00. Nie ukończyły sztafety Jamajki, jedne z kandydatek do podium MŚ w Londynie. Biegnąca na drugiej zmianie Anneisha McLaughlin-Whilby w połowie dystansu doznała kontuzji.

W rywalizacji mężczyzn Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław, Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław oraz Kajetan Duszyński i Tymoteusz Zimny zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji. Zwyciężyli reprezentanci Trynidadu i Tobago. Polacy ukończyli bieg w czasie 3:01.59. Mistrzami świata zostali reprezentanci Trynidadu i Tobago - Jarrin Solomon, Jereem Richards, Michael Cedenio i LaLonde Gordon finiszowali w najlepszym tegorocznym czasie na świecie - 2:58.12. Drugie miejsce zajęli Amerykanie - Wilbert London III, Gil Roberts, Michael Cherry i Fred Kerley - ukończyli bieg w czasie 2:58.61. Brązowymi medalistami zostali Brytyjczycy - Matthew Hudson-Smith, Dwayne Cowan, Rabah Youssif i Martyn Rooney - ukończyli sztafetę w czasie 2:59.00. Sztafeta 4 x 400 m mężczyzn była ostatnią konkurencją lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.