RWK Sztuka: fotografia i malarstwo fotograficzne

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-08-15 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-15 20:55

W ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR WRO, we Wrocławiu gości właśnie pochodząca z Kraju Basków artystka Nagore Legarreta. Kontynuuje tu projekt, który w San Sebastian dedykowała rzece Urumea. U nas punkt wyjścia stanowi Odra, na której umieściła kamery otworkowe, zbudowane z puszek. O swoim projekcie, w towarzystwie Bereniki Nikodemskiej opowie chwilę po 16:00.

Przed 17:00 odwiedzi nas Michał Gadek. Niegdyś przede wszystkim architekt, dziś zdecydowanie bardziej grafik i fotograf, a niebawem być może również radiesteta. Od lat z bardzo prostym analogowym aparatem w ręku, przemierza ulice Wrocławia. Niedawno, z pomocą Ośrodka Postaw Twórczych, wydał swoją pierwszą foto książkę, do której krótkie wprowadzenie napisał Filip Zawada.

Stefan Wąsik sfotografował podziemne życie wielkiego miasta. Gdzie spotykają się maszyny i ludzie. Wrócił ze zbiorem kilkudziesięciu rekwizytów, które jak napisał Bartek Lis, składają się na opowieść o miejskiej ekologii. Obaj - artysta i kurator - odpowiedzą nas około 17:30 i zaproszą na nową wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław.

A na koniec, z okazji wakacji, znów sprawdzimy jak mają się sztuki wizualne poza Wrocławiem. Tym razem Lądek Zdrój, gdzie do zobaczenia wystawa "Moja Baśń w Malarstwie Fotograficznym" Krzysztofa Skarbka. Podczas wernisażu wystąpił także zespół "Połykacze Pereł z Odry". Po 18:15 odwiedzą nas artysta, Andrzej Mazur i Sylwia Kessels.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.