Bezpłatne wakacje w muzeum

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-08-19 10:03 | Zmodyfikowano: 2017-08-19 10:04

Wakacyjne podróże w Muzeum - to propozycja z jaką wrocławscy muzealnicy wyszli do najmłodszych. Rozpoczął się cykl zajęć i warsztatów. Dzieci poznają dzieła związane z Dolnym Śląskiem czy autorami pochodzącymi z regionu. Anna Sznajder przyszła na zajęcia z trójką dzieci, bo jak mówi to jest atrakcyjnie i pożytecznie spędzony czas.

Bezpłatne zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Są jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się wcześniej zapisać, chodzi o to żeby grupy nie były zbyt liczne. Zajęcia odbywają się w czterech lokalizacjach, w głównej siedzibie, w Panoramie Racławickiej, Muzeum Etnograficznym i Pawilonie Czterech Kopuł.

MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU

19 sierpnia, godz. 10:30

„Dyptyki, tryptyki i inne ołtarzyki”, zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat

Cykl: Muzealne poruszenie. Jakie są najpiękniejsze przykłady złotnictwa na wystawie skarbów wrocławskiej katedry? By się tego dowiedzieć, dzieci obejrzą wystawę, zwrócą uwagę na ołtarze, w tym niezwykle efektowny ołtarz fundacji biskupa Jerina. Następnie uczestnicy zajęć wykonają z tektury oraz srebrnej i złotej folii własne ołtarzyki.

Wstęp bezpłatny, zapisy: tel. 71 372 51 48 lub [email protected]

PAWILON CZTERECH KOPUŁ

19 sierpnia, sobota, godz. 11.00

„Cząstki elementarne”, warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Monika Krysztofińska
Podczas warsztatów dzieci stworzą własną linię znaków (tytułowe cząstki) i następnie użyją ich do wykreowania nowych dzieł, których charakter będzie indywidualny. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli poznać twórczość Jana Tarasina i zastanowić się nad tym, czym jest abstrakcja.

Zapisy od 14 sierpnia w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: [email protected] Wstęp wolny

22 sierpnia, wtorek, godz. 11.00

„O dziwnych nazwach i zwykłych przedmiotach”, warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Iwona Gołaj

Wiemy już, czym są fotomontaż i fotokolaż, a teraz poznamy kolejne tajemnicze wyrazy: asamblaż, happening, ambalaż i environment. Zobaczymy też, jak ze zwykłych przedmiotów artyści potrafili stworzyć dzieła sztuki.

Zapisy od 14 sierpnia w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: [email protected]. Wstęp wolny

MUZEUM ETNOGRAFICZNE

22 sierpnia, godz. 12.00

”Ekotkanie” – wakacyjne warsztaty rodzinne

Uczestnicy zajęć sami wykonają prostą ramę tkacką z kawałka kartonu, a następnie nadadzą drugie życie zużytym t-shirtom, tworząc z nich kawałek tkaniny na wzór ludowych chodników-szmaciaków. Nic się nie zmarnuje! Mile widziane własne materiały (np. stare t-shirty).

Prowadzenie: Marta Derejczyk. Wstęp wolny.

24 sierpnia, godz. 12.00

Z komodą na głowie” – wakacyjne warsztaty rodzinne

Jak ubierały się dawne Dolnoślązaczki? Jakie znaczenie miały czepce i dlaczego niektóre z nich były „z brodą”? Na zajęciach będzie można poznać odpowiedzi na te i inne pytania oraz stworzyć własne wersje dolnośląskiego stroju.

Prowadzenie: Marta Derejczyk, Wstęp wolny.

PANORAMA RACŁAWICKA

W sierpniowe wtorki zapraszamy na specjalne wakacyjne zwiedzanie Panoramy Racławickiej przeznaczone dla dzieci od 6 do 12 lat wraz z opiekunami.  22 sierpnia, godz. 8.45, 29 sierpnia, godz. 8.45.
Prowadząca Izabella Trembałowicz – Chęć opowie o bitwie racławickiej, o wojskach biorących w niej udział i o postaciach, które zostały namalowane na płótnie; przypomni też czasy Tadeusza Kościuszki i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mali zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach i o tym, jak wyglądała praca przy malowaniu Panoramy Racławickiej. Zajęcia trwają 45 min.

Zajęcia płatne.  Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną:

71 3442344 lub 71 3441661

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.