Wrocław: Poważne opóźnienie na przebudowie ulicy Parafialnej [ZOBACZ]

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-08-17 17:15 | Zmodyfikowano: 2017-08-17 17:15
A|A|A

fot. Marta Skupin. Zdjęcia w tekście Elżbieta Osowicz

Co najmniej dwa tygodnie, a może nawet miesiąc później kierowcy wrócą na remontowaną ulicę Parafialną we Wrocławiu. - Powodem jest między innymi konieczność wymiany dużej ilości niestabilnego terenu - tłumaczy kierownik budowy Piotr Wilkosz.

- Grunt, który kompletnie okazał się niestabilny, organiczny na którym nie można formować żadnej konstrukcji drogowej i dlatego należało wymienić. Trzeba było wywieźć koło 6 tysięcy m³.

Jedna ciężarówka zabiera ok. 12 metrów sześciennych ziemi. Opóźnienie to poważny problem dla okolicznych mieszkańców, ale większość z nich widzi, z jakimi kłopotami borykają się robotnicy i cierpliwie czeka na efekty.- Idą chłopaki, robią także postępy są. Mamy nadzieję, że się skończy we wrześniu. Jest uciążliwość, ale trzeba to przetrwać.

- Będzie droga rowerowa, będzie chodnik. Dziecko będzie mogło iść same do szkoły. Nawet do tego 30 września jesteśmy w stanie to wytrzymać - mówią mieszkańcy.Optymistą jest Sebastian Wilk z Rady Osiedla Ołtaszyn: - Dwa tygodnie temu mówiliśmy jeszcze o dwutygodniowym opóźnieniu czyli połowa września i tego na razie się trzymamy. Ostrożnie mówi się o tym, że to będzie koniec września, ale ja myślę, że jeśli wszyscy dołożą wszelkich starać, a wszystkim zależy na tym, żeby ta droga była zrobiona jak najszybciej to w połowie września pojedziemy.Największe kłopoty zaczną się z początkiem września, kiedy na ulice wróci normalny ruch. Rada Osiedla Ołtaszyn zawiadomiła straż miejska i policję o możliwych utrudnieniach przy pobliskiej szkole, gdzie już teraz trudno jest przejechać.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
MagdaBajor
Magda Bajor
 15:00 - 17:00
Popołudnie zDolnego Śląska
Tematy bieżące, publicystyka
Reklama