W niedzielę centrum Wałbrzycha opanują biegacze

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2017-08-19 13:33 | Zmodyfikowano: 2017-08-19 13:34
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Blisko 3 tysiące biegaczy wystartuje w 18. edycji Toyota Półmaratonu Wałbrzyskiego, który rusza już w niedzielę. Na miesiąc przed końcem zapisów, zawodnicy wyczerpali limit uczestników. To dobrze, ponieważ skorzystają zarówno przedsiębiorcy jak i miasto. Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja - magnesem z pewnością jest trasa i poziom jej trudności. W tym roku nieco ją zmieniono:

- Spotkamy się na trasie, która jest bardzo interesująca i bardzo trudna. W tym roku jest nieco zmodyfikowana, mamy dwie większe pętle. Zobaczymy interesujące fragmenty starego miasta Wałbrzycha - tłumaczy prezydent miasta.

Wydarzenie jest lubiane tym bardziej, że do kibicowania włączają się miejskie instytucje i sami mieszkańcy, którzy nie szczędzą dopingu na całej długości trasy.

- Wydarzenie wznowiono po przerwie zaledwie 5 lat temu, a już cieszy się szybko rosnącą popularnością. To powód do dumy - uważa Mariusz Gawlik, prezes Aqua Zdroju.

- W 13. edycji wystartowało 700 zawodników. Teraz mamy limit 3000 i został on wyczerpany już miesiąc temu – tłumaczy Mariusz Gawlik.

Półmaraton to również duże utrudnienia w obrębie samej starówki i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w niedzielę. Zmiany dokładnie opisuje na swoich stronach Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Szczegóły: TUTAJ

Zawodnicy wystartują na wałbrzyskiej starówce. Wykonają pętlę wśród miejskich uliczek, okrążą Park Sobieskiego i śródmiejskie zabytki, a następnie powrócą na starówkę. Wałbrzyski półmaraton wyróżnia się swoim górskim zacięciem. Trasa wiedzie asfaltem, ale różnica wysokości daje w kość nawet najbardziej wprawionym biegaczom.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama