Startup z Wrocławia w finale Central European Startup Awards [FOTO]

, MK | Utworzono: 2017-08-20 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-20 22:00
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Startup Cluify to internetowa platforma, która z sukcesem weszła na rynek. Leszek Janecki uspokaja, że namierzanie można wyłączyć i jest anonimowe. Ma jednak swoje plusy. A jak to działa?

-Co jakiś te telefony skanują sieci wi-fi w pobliżu. Te dane wysyłają na nasze serwery, potem wiemy co takiego ludzie odwiedzali i jesteśmy w stanie te reklamy im przekazywać. I tak jesteśmy skazani na reklamy, a tak dostajemy takie, które spełniają nasze potrzeby.

A Natalia Malko tłumaczy, że firma działa od niespełna roku, ale ma już kilkunastu klientów:

-My udostępniamy reklamodawcom taką możliwość docierania do klientów, na podstawie ich zachowań w świecie rzeczywistym. Opłaca się to dlatego, ponieważ mamy ściśle określoną grupę odbiorców i wiemy, że to może ich interesować, ponieważ w przeszłości odwiedzali podobne punkty.

Czy jednak Wrocław to dobre miejsce to tworzenia innowacyjnych projektów? Natalia Malko nie ma wątpliwości, że tak:

-Ponieważ rynek wrocławski to są bardzo wysokiej klasy specjaliści. Jeśli chodzi o takie zawody stricte związane z IT. I też bardzo chłonny rynek, jeśli chodzi o innowacje. Liczy się dobry pomysł i dobry zespół.

Cluify to kolejny ciekawy projekt wrocławian, którzy opracowali wcześniej aplikację umożliwiającą identyfikację nieznanych numerów telefonów. Głosować w konkursie można do jutra pod TYM adresem.

Zobacz też wcześniejszy projekt: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama