Kilka tysięcy zaczytanych ludzi. Bibliotekarze z całego świata we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 2017-08-20 15:30 | Zmodyfikowano: 2017-08-20 15:30
A|A|A

Fot. Elżbieta Osowicz

Dzisiaj oficjalnie, z udziałem ministra kultury Piotra Glińskiego, otwarto Światowy Kongres Bibliotekarstwa. Wydarzenie ważne, tym bardziej gdy patrzy się na statystyki – Dwie trzecie Polaków w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki:

-To brzmi bardzo niepokojąco. To są tendencje już od dawna zaobserwowane. To są też niestety tendencje także światowe. Mamy problem - globalizacja kultury, a także zmiany technologiczne powodują, że to tradycyjne czytelnictwo upada, zmniejsza się.

Cała rozmowa z wicepremierem Piotrem Glińskim, m.in. o Teatrze Polskim i wycince drzew w Puszczy Białowieskiej już jutro o 8:30 w Radiu Wrocław.

Zebranych powitał także prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz:

Wykładów inauguracyjnych w Hali Stulecia słuchali specjaliści z całego świata. W okolicy Hali stanęły plenerowe biblioteki-samoobsługowe. To małe pomieszczenia przypominające budkę telefoniczną,tyle że z książkami:

Kongres potrwa do 25 sierpnia. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie branży bibliotekarskiej, IFLA skupia ponad czternaście tysięcy stowarzyszeń, bibliotek i podobnych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad stu pięćdziesięciu krajów świata.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama