Natalia Bajor z AZS UE Wrocław na Uniwersjadzie w Tajpej

| Utworzono: 2017-08-23 08:15 | Zmodyfikowano: 2017-08-23 08:15

Podium Kacpra Majchrzaka i trzy miejsca w ósemkach to wtorkowy dorobek Polaków na Uniwersjadzie w Tajpej. Pływak Warty Poznań zajął 2. miejsce w finale wyścigu na 200 m stylem dowolnym, a czas 1:46.19 to nowy rekord Polski; lepszy od poprzedniego o 0.11 sek. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym 6. miejsce zajął Michał Poprawa (2:01.17).

W taekwondo, w rywalizacji kobiet w wadze do 57 kg 5. była Patrycja Adamkiewicz; z dobrej strony pokazała się Gabriela Janik, która zakończyła wielobój w gimnastyce sportowej na 7. miejscu.

Drużyna pingpongistek (Natalia Bajor, Klaudia Kusińska i Roksana Załomska) pokonała zespoły Kanady i Singapuru po 3:0 i prowadzi w grupie E turnieju drużynowego w tenisie stołowym. Polacy (Piotr Chodorski, Paweł Fertikowski i Patryk Zatówka) pokonali Kanadyjczyków 3:0 oraz przegrali z Koreą Pd. 1:3 i w tabeli grupy 6 zajmują 2. miejsce, za Koreańczykami.

W grze pozostają wszyscy reprezentanci Polski w tenisie: Justyna Jegiołka i Piotr Matuszewski są w 1/8 finału gry pojedynczej, a w grze podwójnej do 1/8 finału awansowali: Jegiołka i Paulina Czarnik oraz Kamil Gajewski i Szymon Walków.
W szermierce Martyna Komisarczyk odpadła w 1/8 finału turnieju szablistek i została sklasyfikowana na 10. miejscu; kolejne lokaty Polek: Katarzyna Kędziora - 28., Angelika Wątor - 29., Marta Puda - 33..

W turnieju florecistów do 1/16 finału zakwalifikował się tylko Bartosz Cegielski, odpadł w tej fazie został sklasyfikowany na 26. miejscu; lokaty kolejnych Polaków: Maxime Tarasiewicz - 34., Jakub Surwiłło - 49., Ludwik de Bazelaire - 55.

Polskie łuczniczki i łucznicy na I rundach zakończyli rywalizację w turniejach drużynowych. W 1/8 finału Polki (Sylwia Zyzańska, Joanna Rząsa i Magdalena Śmiałkowska) przegrały z Ukrainkami 0:6, a Polacy (Kacper Sierakowski, Adam Jurzak i Maciej Fałdziński) po zaciętej walce, rozstrzygniętej dopiero w dogrywce, ulegli reprezentantom gospodarzy 4:5.

Polskie koszykarki uległy Amerykankom aż 53:102 i poniosły drugą porażkę w drugim meczu grupowym. Polski czeka ostatni mecz grupowy - z Ugandą, a potem walka o 9. miejsce.

Polacy wywalczyli dotychczas 4 medale Uniwersjady na Tajwanie: złoto Aleksandra Zamachowska w szpadzie, srebro Kamila Pytka w szpadzie oraz Kacper Majchrzak w pływaniu, a brąz Filip Broniszewski - także w szpadzie.