Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (28.08-3.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-08-31 18:48 | Zmodyfikowano: 2017-08-31 18:49

Lubin już po raz ósmy zaprasza na rajd turystyczno-rowerowy. 1 i 2 września odbędzie się Maraton Pieszo i Rowerem. Do wyboru sześć dystansów: od 25 do 110 km. W rywalizacji kolarskiej nie ma już wolnych miejsc. Start dystansu pieszego na 100 km w piątek o 18.30 ze stadionu RCS w Lubinie. Dzień później do 6.00 do 11.00 początek zmagań na pozostałych dystansach rowerowych i pieszych.

W sobotę 2 września miłośnicy biegania po górach po raz kolejny spotkają się w Głuszycy koło Wałbrzycha. Rozegrany zostanie tam Waligóra Run Cross. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - ultra 53 km oraz półmaraton górski na 25 km. Mała ilość płaskich odcinków sprawia, że bieg zaliczany jest do najtrudniejszych wyzwań w Polsce. Start dystansu ultra o 8.00, a półmaratonu dwie godziny później ze skweru przy ul. Częstochowskiej w Głuszycy. Trwają zapisy internetowe; w przypadku wolnych miejsc do grona uczestników będzie można dołączyć także w dniu imprezy.

Do Głuszycy zaprasza organizator biegu Andrzej Kolisz:

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁ WALIGÓRA RUN CROSS 2016:

Sobota to także bieganie w Świerzawie koło Jeleniej Góry. 2 września już po raz 20. wystartuje tam Bieg Abstynentów i ich Rodzin. 6-kilometrowa trasa prowadzi głównie po drogach gminy. Zapisy na miejscu w dniu zawodów. Start biegu o godz. 11.00 przy Orliku w Świerzawie (ul. Kusocińskiego 5).

Radio Wrocław już po raz kolejny zaprasza na biegowe zakończenie wakacji w muzycznych rytmach. W niedzielę 3 września o godz. 11.00 na naszej ścieżce we wrocławskim Parku Grabiszyńskim organizujemy bieg na 10 kilometrów. Biegaczom i kibicom czas umilać będą laureaci Muzycznej Bitwy Radia Wrocław - zespół OK.NO. Najszybsi uczestnicy nagrodzeni zostaną odbiornikami radiowymi. Wszyscy biegacze otrzymają medale i radiowe upominki. Najmłodsi - już tradycyjnie - będą mogli się przebiec w biegu krasnala. Zapisywać można się do końca sierpnia na naszym portalu: www.biegamy.radiowroclaw.pl

Jubileuszowy 10. Bieg Koguta odbędzie się 3 września w Oławie. To rywalizacja na 10-kilometrowej atestowanej trasie. Start o godz. 11.00 z oławskiego rynku. Biuro zawodów znajduje się na stadionie miejskim przy ul. Sportowej. Tam można się jeszcze zapisywać do biegu w sobotę po południu oraz w dniu imprezy.

Szalona Dziewiątka - to nazwa zawodów, które w niedzielę 3 września odbędą się w Jaworze. Uczestnicy mają do pokonania trzy okrążenia w miejscowym Parku Miejskim. W programie także zmagania najmłodszych na 500 metrów. Bieg główny na 9 kilometrów rozpocznie się o 12.00, rywalizacja dzieci wystartuje godzinę wcześniej. Zapisy internetowe do końca sierpnia, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu zawodów.

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.