POGODA: Deszczowa sobota. Możliwe burze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-26 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-26 07:41
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad Europą dominować będą płytkie niże. Polska będzie pod wpływem zatoki, związanej z ośrodkiem niżowym znad północnych Niemiec. Na południu kraju zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu chłodnego, oddzielającego powietrze polarno-morskie od zwrotnikowego.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach - do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach - do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w czasie burz w porywach do 70 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama