Dzień Trójkąta. Poznaj Przedmieście Oławskie z przewodnikiem

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-28 20:48 | Zmodyfikowano: 2017-08-28 20:48
Dzień Trójkąta. Poznaj Przedmieście Oławskie z przewodnikiem - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

2 września we Wrocławiu będzie Dniem Trójkąta. Na całą sobotę zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe angażujące zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających osiedle gości. 

- Przedmieście Oławskie to jedno z najbardziej dynamicznie zmieniających się miejsc we Wrocławiu. Cały czas pojawia się tutaj wiele inicjatyw, które angażują lokalną społeczność. Program Dnia Trójkąta ma przybliżyć jego nowe oblicze – nowoczesne, ciekawe, przyjazne i otwarte. A to wszystko w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze – mówi Natalia Romaszkan, koordynatorka działań w ramach Dnia Trójkąta, Biuro Wrocław 2016.

Nieznane oblicza znanej dzielnicy
Wydarzenia odbędą się w różnych przestrzeniach Przedmieścia Oławskiego, między innymi na pomostach nad rzeką Oławą (przy ul. Walońskiej – promenada za apartamentowcem Wings). Odbędzie się tutaj spotkanie z Michałem Karczmarkiem - licencjonowanym przewodnikiem turystycznym, autorem książek i przewodników („Wrocław 1947 - fotografie lotnicze”, „Wrocław - pocztówki Maxa Leipelta”, „Śladami Rosjan po Dolnym Śląsku”, „Wrocław Eberharda Mocka”, autor wystaw plenerowych poświęconych historii miasta). Gość specjalny przedstawi nieznane oblicza rzeki Oławy i Przedmieścia Oławskiego.

- Liczne restauracje, lunapark, kąpieliska oraz zieleń, tworzyły atmosferę rodem z nadmorskich kurortów przyciągając nad Oławę i na Przedmieście Oławskie tysiące mieszkańców Wrocławia i okolic. Dzisiaj rzeka kojarzy się głównie z wodą pitną dla miasta, jednak dzięki projektowi rewitalizacji ma szansę odzyskać dawną świetność. Warto ją poznać, ponieważ skrywa wiele nieznanych, fascynujących historii. Podczas Dnia Trójkąta będę chciał podzielić się najciekawszymi z nich – mówi Michał Karczmarek.

Nowy rozdział Przedmieścia Oławskiego
Dodatkowo na uczestników spotkań z przewodnikiem czekać będzie strefa relaksu z leżakami i lemoniadą, a także quiz z atrakcyjnymi nagrodami. Start o godz. 12.00. Kolejne spotkania o godz. 13.00 i 14.00. Organizatorem tej części Dnia Trójkąta jest partner i sponsor wydarzenia grupa deweloperska Angel Poland, która realizuje inwestycję Angel River przy ul. Walońskiej, tuż nad rzeką Oławą.

– Przedmieście Oławskie jest nam bardzo bliskie. Tworzymy projekt, który maksymalnie otwiera się na znajdującą się tutaj Oławę i wykorzystuje jej atuty. Wspólnymi siłami odzyskamy rzekę i całą dzielnicę dla miejskiego życia – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Przy ulicy Walońskiej powstaną dwa budynki w standardzie premium, dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy. Ich zielony dziedziniec skierowany będzie w stronę nabrzeża. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

 Dzień Trójkąta – Strefa Relaksu Angel River

2 września, godz. 12:00, 13:00, 14:00

Wrocław, pomosty nad rzeką Oławą przy ul. Walońskiej(W przypadku niesprzyjającej aury – spotkania z przewodnikiem odbędą się w biurze sprzedaży apartamentów przy ul. Walońskiej 11)

 Wstęp wolny – zapraszamy!

Więcej informacji o pełnym programie Dnia Trójkąta – TUTAJ

www.angelriver.pl

Angel Poland Group
Angel Poland Group istnieje od 2003 roku. Zatrudnia 300 pracowników w biurach w Krakowie i we Wrocławiu. Grupa należy do czołowych deweloperów w Polsce, z inwestycjami o wartości przekraczającej 500 mln euro. W portfolio firmy znajdują się flagowe projekty: Angel Wawel, Angel Plaza, Angel City (Kraków), Wilanow One (Warszawa), Angel River, kompleks apartamentowy OVO z hotelem Double Tree by Hilton, 5-gwiazdkowy, butikowy hotel The Granary i dom opieki dla seniorów Angel Care (Wrocław).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.