Radio Wrocław Kultura: Widma, Burza, taniec, improwizacja, off, dzień Trójkąta (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-08-30 10:50 | Zmodyfikowano: 2017-08-30 10:50
A|A|A

Paweł Passini i Paweł Janyst (Guślarz) - artyści, którzy przygotowują 'Widma' Stanisława Moniuszki wg II części 'Dziadów' Adama Mickiewicza na zbliżającą się Wratislavię Cantans. To będzie wyjątkowe wydarzenie, także dlatego, że po raz pierwszy 'Widma' zostaną zaprezentowane w formie inscenizacji. W reżyserii Pawła Passiniego, pod muzyczną dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Na scenie Narodowego Forum Muzyki.

'Burza' w próbach we Wrocławskim Teatrze Lalek. Premiera końcem września. Duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký w naszym studiu z opowieścią o ich - kosmicznym - pomyśle na ostatnie arcydzieło Shakespeare'a. Po 'Czarodziejskim flecie' i 'Pomniku' czekamy na następny hit.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy z Aleksandrą Osowicz, choreografką, tancerką, fotografką, o oczekiwaniach przed wyjazdem na prestiżowe stypendium danceWEB na ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival. Czy 5 tygodni w Wiedniu zmieniło jej spojrzenie na sztukę? Co planuje?

W najbliższą sobotę odbędzie się całodzienne kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego, czyli Dzień Trójkąta, organizowany przez Impart. Jedno z ech i nowych początków po Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zapowiada koordynator całości Maciej Tymorek.

Kontynuujemy nasz przedfestiwalowy cykl na temat ZWROT-u. Wrocławska Ofensywa Teatralna w natarciu, festiwal off-owych teatrów już od 15 do 17 września. Tym razem spotykamy się z Adrianną Górniak oraz Sebastianem Siepietowskim. Teatr S-Tworzywo pokaże 'Stację 6'.

Teatr Improkracja zaplanował ambitny wrzesień w klubie Vertigo. Od 'Małych form' do 'Armanda', co wtorek. Michał Gruz i Mateusz Płocha zdradzają też jeden z planów na kolejny sezon ze sztuką improwizacji.

Po 19:00 słuchaliśmy piosenek aktorskich. Między innymi tej:


Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+. aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama