Radio Wrocław Kultura: Strefa Południa [SŁUCHAJ od 20:00]

Paweł Iwanina, BT | Utworzono: 2017-09-01 19:12 | Zmodyfikowano: 2017-09-01 19:12
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Zmiany są nieuniknione. Jeżeli chce się zaprezentować coś nowego w gatunku, który ma ponad stuletnią historię, trzeba mieć pomysł na siebie. Jeszcze trudniej, gdy opinie na temat muzycznej gałęzi są podzielone, tak jak w przypadku country. Bo czy muzykę tę, stereotypowo kojarzącą się z samochodami pickup, pociągami i smętnymi historiami o utraconych szansach, da się wznieść na poziom, gdzie będzie rozpatrywana jako bardziej artystyczna czy elitarna?

Da się - udowadniać zaczął to już Willie Nelson w latach 70., lecz mistrzem tego zabiegu jest Sturgill Simpson, którego album "A Sailor's Guide to Earth" to jak na razie najbardziej ambitna produkcja, jaką ma do zaoferowania szeroki świat country.

Ciężko jednoznacznie określić, gdzie leży fenomen tego albumu. Nie ma on zbyt wiele wspólnego ani z głównym nurtem, ani wieloma pomniejszymi. Dlatego też, idąc w ślad gatunku dream pop, można określić to jako całkowitą nowość - dream country.

W najbliższej Strefie Południa przyjrzymy się temu, co ma do zaoferowania bardziej artystyczna strona Południa Stanów Zjednoczonych - w tym również dream country. Do usłyszenia!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama