Klęska kadry U-19 z Anglią. Polacy przegrali 1:7. Zagrali Łyszczarz i Szota

| Utworzono: 2017-09-01 20:30

Dariusz Dźwigała ma sporych rozmiarów materiał do analizy. Biało-czerwoni w każdym elemencie byli gorsi od Synów Albionu. Anglicy z wielkim zaangażowaniem od początku ruszyli na bramkę naszej drużyny. Między 7 a 33 minutą potrafili zdobyć aż siedem goli.

W pierwszym składzie wybiegł pomocnik Śląska Adrian Łyszczarz. Został jednak zmieniony już 36 minucie. Zastąpił go Jakub Moder. Serafin Szota natomiast rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w momencie, kiedy Łyszczarz je opuszczał.

Po przerwie biało-czerwoni zatrzymali kanonadę Anglików. Honorową bramkę zdobył Radosław Kanach.

W kolejnym spotkaniu towarzyskim reprezentacja Polski U-19 zmierzy się w Sulejówku z Kazachstanem. Ten mecz zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Anglia U-19 - Polska U-19 7:1 (7:0)
1:0 - George Hirst 7'
2:0 - Edward Nketiah 10'
3:0 - Elliot Embleton 15'
4:0 - Edward Nketiah 18'
5:0 - George Hirst 26'
6:0 - George Hirst 28'
7:0 - Edward Nketiah 33'
7:1 - Radosław Kanach 57'

Skład Polski: Tomasz Kucz - Dariusz Pawłowski (36' Serafin Szota), Tymoteusz Puchacz (80' Kacper Kostorz), Oskar Repka, Tomasz Makowski, Daniel Mikołajewski (88' Maximilian Funk), Marco Drawz (63' Marcel Stefaniak), Riccardo Grym (36' Radosław Kanach), Dominik Steczyk (70' Aron Stasiak), Adrian Łyszczarz (36' Jakub Moder), Mikołaj Kwietniewski.