Duszniki Zdrój: Jubileusz słynnego malarza [ZOBACZ]

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2017-09-03 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-03 15:02
A|A|A

fot. Muzeum Papiernictwa

Nie szczędzi miejsca dla zabytków, znanych osobistości, ale i zwyczajnych mieszkańców. Ci nazywają go artystą Dusznik Zdroju lub malarzem tego co bliskie. Władysław Kolbusz został uhonorowany wystawą w Muzeum Papiernictwa, które często stawało się jednym z motywów jego twórczości.  Pan Władysław Kolbusz uważany jest za najwybitniejszego współczesnego malarza Dusznik Zdroju i okolic.

- On jest znany mieszkańcom nie tylko Dusznik, ale też Ziemi Kłodzkiej i myślę, że nawet śmiało można powiedzieć, mieszkańcom Dolnego Śląska. Na wystawie prezentujemy blisko 100 prac - mówi kuratorka wystawy, Marta Nowicka z Muzeum Papiernictwa.

Artysta tworzy m.in akwarele, obrazy czy plakaty. Swoją twórczością od lat rozsławia miasto, stąd stale cieszy się sympatią mieszkańców.- Będziemy mieli tutaj przedstawienia Dusznik czyli pejzaże. Potocznie nazwaliśmy je "Dusznikaliami". Będą przedstawienia Teatru Zdrojowego zwanego Dworkiem Chopina. Przedstawienie naszego młyna dusznickiego, portrety osób znanym mieszkańcom Dusznik Zdroju - dodaje Marta Nowicka.

Wystawa w w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. będzie czynna do 24 września. Zobaczycie na niej także kopie malarstwa dawnych mistrzów w tym m.in "Damę z łasiczką".

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama