Znamy laureatów miejskiego plebiscytu "30 Kreatywnych"

na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 2017-09-08 16:27
A|A|A

Już po raz trzeci miasto Wrocław i portal miejski wyróżnia najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych". Są w tym gronie wynalazcy ze światowymi nagrodami i konstruktorzy kosmicznych pojazdów. Designerzy z ogromnym dorobkiem oraz niebanalni ludzie kultury. Społecznicy, dla których nie ma rzeczy niemożliwych i biznesmeni z nosem do kreatywnych pomysłów. 

Zgłoszenia nadsyłali mieszkańcy miasta - zwycięzców wyłoniło jury. Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prezentowane na miejskich stronach internetowych. W szczególności będą prezentowane ich działalności, pasje i motywacje. Odpowiedzą również na pytania o przepis na sukces i rolę Wrocławia w ich życiu.

- Wrocław jest bardzo twórczym miastem. Wrocław jest miastem, gdzie mieszkają ludzie naprawdę kreatywni. Już trzeci raz z rzędu pokazujemy 30 najlepszych spośród nich – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który objął plebiscyt swoim patronatem.

Osoby zgłaszane w plebiscycie„30 Kreatywnych Wrocławia"nominowane były w czterech kategoriach:

  • Kultura/sztuka/dizajn
  • Nauka
  • Biznes
  • Społeczeństwo/miasto

W kategorii Kultura/sztuka/dizajnznaleźli się m. in. utytułowana dyrygentka Agnieszka Franków-Żelazny, fotografka Magdalena Franczuk, architektka Dagmara Oliwa, czy rodzeństwo Karolina i Michał Bieniek. Za dokonania naukowe wyróżniliśmy m.in. znanego na całym świecie chirurga, doktora Adama Domanasiewicza i twórców „kosmicznej wiertarki" z zespołu projektu DREAM. Wśród ludzi biznesu nagrodzeni zostali m.in. twórcy kultowego „Pasibusa" i właściciele „Browaru Stu Mostów", ale także budowniczowie satelit z SatRevolution. W ostatniej kategorii na laury zapracowali m.in. aktywiści ze Stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów i Made in Brochów oraz NatálieRaclavská, Czeszka podbijająca przebojem Wrocław.

TUTAJ znajdziecie sylwetki wszystkich laureatów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama