Rodzicielstwo w kryzysie życiowym - konferencja we Wrocławiu

z informacji prasowych | Utworzono: 2017-09-14 19:22 | Zmodyfikowano: 2017-09-14 19:22
A|A|A

Konferencja jest organizowana we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim w siedzibie urzędu w piątek, tj. 15 września o 9.30.

Patronat honorowy nad konferencja objęli Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Elżbieta Rafalska Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski.

Konferencja jest skierowana głównie do przedstawicieli powiatowych centrów pomocy rodzinie i ośrodków pomocy społecznej z terenu województwa dolnośląskiego. Zapisało się ponad 150 uczestników.

Głównym przesłaniem konferencji jest uwrażliwienie na problem samotnego rodzicielstwa zagrożonego wykluczeniem społecznym i na los dzieci, które doświadczają dramatu bezdomności i braku stabilnego miejsca życia i rozwoju.

Monar pomaga takim rodzinom w 9 swoich Domach dla Samotnych Matek z Dziećmi. 4 z tych placówek znajduje się na terenie Dolnego Śląska . Dlatego miejscem konferencji jest Wrocław, stolica Dolnego Śląska a uczestnikami konferencji przedstawiciele samorządów odpowiedzialnych za organizacje pomocy samotnym rodzicom potrzebującym wsparcia .

Na konferencji przedstawione zostaną nasze propozycje organizacji pomocy, zaproszenie do współpracy z samorządem dla budowania stabilnego, wielowymiarowego systemu pomocy, który skutecznie pomoże samotnym rodzicom w ich trudnościach, a także stanowisko Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, które zaopiniowało pozytywnie przesłaną do Ministerstwa procedurę organizowania i finansowania domów samotnej matki opracowaną przez Stowarzyszenie MONAR.

Do udziału w konferencji przyjęła zaproszenie dr Mariola Racław badaczka samotnego rodzicielstwa z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pani Katarzyna Ponikowska Sędzia XIII Wydziału Cywilnego - Rodzinnego Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Podczas konferencji poznamy tez doświadczenia wrocławskich placówek publicznych udzielających pomocy ofiarom przemocy i rodzinom w sytuacji kryzysowej.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama