Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY [18.09-24.09]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-20 16:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-20 16:30
A|A|A

fot. bbr.pro-run.pl

W piątek 22.09 już po raz trzeci w tym roku spotkają się uczestnicy biegowych Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Do pokonania stały dystans 5 kilometrów. Start o godz. 17.00 z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy w dniu zawodów na miejscowym stadionie sportowym.

Malownicze trasy, mnóstwo emocji i wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła - to wizytówka górskiego biegu w sercu Karkonoszy. 23 września w Szklarskiej Porębie - pierwszy Karkonosze Trail, czyli impreza organizowana przez biegaczy dla biegaczy. W programie rywalizacja na 48 i 20 kilometrów. Start w sobotę o godz. 7.00 w Jakuszycach. Zapisy do wyczerpania limitu miejsc.

W sobotę 23.09 już po raz czwarty wystartuje Bielański Bieg Rodzinny. Uczestnicy pobiegną na atestowanej trasie w Bielanach Wrocławskich na 5 i 10 kilometrów. Wspólny start o godz. 14.00 przy ul. Fiołkowej z placu zabaw Arkalandia. W programie zawodów także rywalizacja kolarska. W dniu biegu każdy uczestnik do godz. 13.00 może wystartować w wyścigu na rowerze stacjonarnym w Kompleksie Ślęza. Uzyskany czas przejazdu zostanie zsumowany z wynikiem biegu. Najlepsi zawodnicy w tym duathlonie mogą liczyć na dodatkowe nagrody. Zapisy TUTAJ

Trzecia impreza z cyklu Biegowe 4 Pory Roku o Grand Prix Nadleśnictwa Legnica odbędzie się 23 września w Miłogostowicach. Bieg na 10 kilometrów rozpocznie się o godz. 12.00. Godzinę wcześniej wystartują biegi dla najmłodszych. Trasa prowadzi ścieżkami leśnymi. Zapisy internetowe do 21.09 na stronie organizatora lub w dniu imprezy na stadionie Ikara Miłogostowice.

Na dwa dni biegania po górach zaprasza Lądek-Zdrój. W sobotę odbędzie się tam pierwszy Everest Run. Przed uczestnikami niespełna 9 kilometrów biegu po drogach publicznych, szutrowych oraz leśnych. Najwyższy punkt trasy znajduje się na poziomie 748 m. n.p.m. Start 23 września o godz. 12.00 z Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądek-Zdroju. Jest możliwość zapisania się w dniu zawodów. Dzień później z tego samego miejsca, także w południe, ruszą uczestnicy Brubeck K2 Run. Dystans i suma przewyższeń na trasie podobne do biegu sobotniego. Limit uczestników to 300 osób.

Bieg Po Miód to nazwa imprezy, która w sobotę 23 września odbędzie się w Przemkowie. W programie zmagania najmłodszych, rywalizacja osób niepełnosprawnych, marsz nordic walking oraz bieg główny na 4,5 kilometra, który wystartuje o 13.30 z Placu Wolności w Przemkowie. Zapisy na miejscu w biurze zawodów.Crossowy Półmaraton Harcownika - to impreza, która w niedzielę odbędzie na terenie Ośrodka nad Stawem w Jelczu-Laskowicach. Oprócz klasycznego półmaratońskiego dystansu w programie zawodów także bieg na 10,5 kilometra oraz zmagania najmłodszych i rywalizacja nordic walking. Start o godz. 11.00.

W niedzielę 24 września w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie dziewiąty bieg cyklu Prusice Biegają. Do pokonania, jak zwykle, 5 kilometrów. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu.

To jeden z najbardziej wymagających, a jednocześnie najpiękniejszych biegów górskich w Polsce. 24 września w Międzygórzu odbędzie się impreza pod nazwą 6 Szczytów. Jej uczestnicy oprócz Śnieżnika będą musieli zmierzyć się z innymi najwyższymi szczytami w masywie. Suma przewyższeń przekracza 3000 metrów. Biegi odbędą się na dystansach 17 oraz 35 km. Zapisy do wyczerpania miejsc. Wspólny start z centrum Międzygórza w niedzielę o godzinie 9.00.

Nowa Ruda zaprasza na 3. Bieg Pokoju, który odbędzie się 24 września. W programie bieg główny na 10 kilometrów oraz rywalizacja w nordic walking na 6-kilometrowej trasie. Początek o godz. 13.00 na Rynku w Nowej Rudzie. Zgłoszenia elektroniczne oraz w niedzielę w biurze zawodów.

Miłośników przygód na trasie zaprasza Dzierżoniów. W niedzielę 24 września po raz pierwszy odbędzie się tam bieg z przeszkodami Krata 2017. Do pokonania 7 km po drogach miasta, a także przez parki i rzeki. Na trasie oczywiście pojawią się dodatkowe przeszkody. Trwają zapisy internetowe. Bieg startuje w niedzielę o godz. 11.00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.


SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama