Żużlowcy Sparty rozpoczynają walkę o mistrzostwo

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-09-17 07:00
A|A|A

fot. mat. prasowe

Żużlowcy Sparty Wrocław rozpoczynają dziś walkę o mistrzostwo Polski. Wrocławianie awansowali do finału pokonując w dwumeczu Stal Gorzów, teraz na drodze do złota stanie Unia Leszno, która wyeliminowała w półfinale zespół Falubazu Zielona Góra.

W ostatnim półfinałowym spotkaniu we Wrocławiu świetnie zaprezentowali się Woffinden, Woźniak i Milik. To ta trójka "załatwiła" Sparcie przepustkę do finału. Zdecydowanie poniżej oczekiwań pojechali Maciej Janowski i Andrzej Lebiediew. Na pewno ten duet będzie musiał poprawić się i zacząć zbierać punkty już w Lesznie. Postawa tej dwójki może być kluczowa, bo w składzie gości zabraknie Maksyma Drabika, który jest kontuzjowany.

Unia Leszno to czwarta drużyna rundy zasadniczej. W fazie play-off bardzo pewnie rozprawiła się z Falubazem Zielona Góra. Na wysokie obroty wskoczył Janusz Kołodziej i aktualnie jest jedną z głównych sił napędowych drużyny z Leszna.

Pierwsze starcie obu ekip odbędzie się już dziś o godzinie 19.00 na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Rewanż we Wrocławiu rozegrany zostanie tydzień później. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

1. Tai Woffinden
2. Szymon Woźniak
3. Maciej Janowski
4. Andzej Lebiediew
5. Vaclav Milik
6.
7. Lars Skupień

FOGO Unia Leszno:

9. Emil Sayfutdinov
10. Peter Kildemand
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Janusz Kołodziej
14. Bartosz Smektała

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama