PRL JAM w Muzycznym Wieczorze [POSŁUCHAJ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-09-19 21:50 | Zmodyfikowano: 2017-09-19 21:50

O sobie piszą tak: PRL JAM. Podobieństwo nazwy naszego skromnego zespołu nieodmiennie przywodzi na myśl pewną supergrupę rockową z deszczowej miejscowości Seattle w Ameryce Północnej, formację o światowej sławie i niepodważalnej renomie. Skojarzenia słuszne, ponieważ repertuar, który wykonujemy na żywo to przede wszystkim utwory zespołu Pearl Jam, jedynej chyba formacji, która wyrastając z nurtu grunge zdołała po pierwsze przetrwać, a po drugie obronić swój muzyczny autorytet w morderczym klimacie współczesności.

Członkowie zespołu

  • Adam Sypuła - vocal
  • Michał Ludkiewicz - guitar
  • Wojciech Charytonowicz - bass
  • Maciej Święcicki - guitar
  • Michał Lasota - drums

Coś więcej o nas? Proszę uprzejmie. Będąc coverbandem tematycznym ideologicznie przynależymy do Pearli, jednakowoż wplatamy utwory innych wykonawców, których cenimy i lubimy, takich jak Radiohead, Kings of Leon, AC/DC a nawet G'n'R. Ale istotny jest trzon repertuaru i o nim chcielibyśmy parę słów powiedzieć.

Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie kilka lat wstecz, biorąc na warsztat twórczość Pearl Jam, nie mieliśmy świadomości, że porywamy się na coś, co okazuje się definitywnie przerastać możliwości nawet najbardziej utalentowanych muzyków i wokalistów.

Nasza chęć mierzenia się z repertuarem Eddiego Veddera i spółki wynika chyba z prostego faktu, że mamy przewrócone w głowie i wydaje się nam, że to jest w ogóle możliwe. Otóż okazuje się, że nie. Sloganowo rzecz ujmując, potencjał, charyzma i rozmiar geniuszu Pearl Jam w kontraście (a może raczej harmonii) z ich nieobecnością na showbiznesowym świeczniku to fenomen, który zdarza się chyba tylko raz na całą historię muzyki. A dla nas, próbujących zagrać to i owo z ładnych kilkuset utworów, Pearl Jam jest pasją, długą historią, ciężką harówą i nauczką. A także ogromną nauką. Pokory oczywiście.

Kim zatem jesteśmy i co mamy do zaoferowania, skoro muzyczny Dżem z Pereł jest tylko jeden, niepodrabialny i bezkonkurencyjny. Otóż, będąc tzw. Tribute Bandem, PRL JAM proponuje wyśmienite Puree z Cyrkonii, przygotowane ekologicznie z pasją, zaangażowaniem i nadzieją, że się spodoba, że poruszy Was.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.