Wrocław: Bezpieczna Kobieta w Mieście [ZAPISY]

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-09-24 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 12:00
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum radiowroclaw.pl

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia stworzyli program „Bezpieczna Kobieta w Mieście”. W poprzednich kursach uczestniczyło wiele Pań, które chciały nauczyć się podstaw samoobrony.

Zakres kursu obejmował również podstawy pierwszej pomocy. Kursantki uczyły się jak ratować osobę napadniętą lub poszkodowanego w stanie zagrożenia życia.

Zajęcia miały na celu zdobycie przez uczestniczki szkolenia umiejętności z zakresu samoobrony, mających wzmocnić poczucie bezpieczeństwa, poszerzenie wiedzy o zjawiskach patologicznych i przestępczych.
Zajęcia z samoobrony obejmowały stosowanie skutecznych technik w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka i ugruntowania właściwego zachowania się i prawidłowego działania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

Zajęcia z pierwszej pomocy obejmowały tematy: reanimacja, zakrztuszenia, pomoc w razie ataku epilepsji, człowiek z cukrzycą, pomoc w razie wypadku komunikacyjnego, złamania, krwotoki).

Kolejna edycja „Bezpiecznej Kobiety w Mieście” będzie odbywała się w terminach: 04.10, 11.10, 18.10, 25.10.17r. w godzinach 17:30-20:30 w siedzibie Straży Miejskiej Wrocławia przy ulicy Kosmonautów 274 we Wrocławiu.

Zajęcia będą prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Wrocławia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama