Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który miał ponad 2 promile

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-09-25 13:40
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Głogowski policjant, na co dzień pracujący w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, wracał po służbie do domu. Przy jednym z osiedli zauważył pojazd, który jechał drogą podporządkowaną wprost na funkcjonariusza nie stosując się do znaków drogowych. W związku z tym funkcjonariusz zjechał swoim samochodem unikając kolizji z mężczyzną, który zatrzymał się zaraz przy sygnalizacji świetlnej. Policjant podbiegł do niego, wyciągając legitymację służbową, wskazując jednocześnie miejsce do zatrzymania obu pojazdów.

Kierowca zgodził się, jednak nie wykonał polecenia i kontynuował dalszą jazdę samochodem. Policjant poinformował oficera dyżurnego głogowskiej komendy o zaistniałym zdarzeniu i podejrzeniu stanu nietrzeźwości kierującego. Mężczyzna zdążył wjechać i zaparkować swój samochód przed swoim domem. Gdy zobaczył policjanta w sposób wulgarny kazał mu opuścić swoją posesję i wykrzykiwał, że nikt mu nic nie zrobi i nic nie udowodni, a teraz jest już u siebie na prywatnym terenie.

50-latek próbował ominąć funkcjonariusza i pójść do domu, jednak został zatrzymany. Na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do głogowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i zakaz sądowy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama